Partnerzy serwisu:

14WE zostają w Kolejach Śląskich. Zamówienie z wolnej ręki

Jakub Madrjas 01.08.2022 4,4k

14WE zostają w Kolejach Śląskich. Zamówienie z wolnej ręki
zdjęcie ilustracyjne Fot. Patryk Farana
Koleje Śląskie wynajęły z tzw. wolnej ręki dwie jednostki 14WE na kolejny okres - do końca tego roku.
Śląski przewoźnik posiłkuje się sprowadzonymi z Warszawy przez Cargounit jednostkami 14WE już od dłuższego czasu. Dwie z nich wynajął na kolejny okres - od 1 lipca 2022 r. do 31 grudnia 2022 bez przetargu.

Jak tłumaczy przewoźnik, w przeprowadzonym w lutym postępowaniu na dzierżawę czterech pociągów (w podzielne na dwa zadania po dwie jednostki), na jedną z części nie wpłynęła żadna oferta. W związku z tym zawarto umowę z Cargounit (dawniej Industrial Division) bez przetargu. Nie podano wartości zamówienia. 

Co ciekawe, część A wspomnianego postępowania z początku roku wygrał właśnie Cargounit (cena oferty brutto: 1.787.928,00 zł); nie złożył jednak oferty na część B zamówienia, a ostatecznie podpisano ją bez przetargu. Liczba 14WE w Kolejach Śląskich pozostaje w efekcie bez zmian.

Czemu Koleje Śląskie dalej muszą wynajmować tabor? - Ewentualne dzierżawy są podyktowane obecnymi lub planowanymi przeglądami taboru KŚ (poziom P3 i P4), jak również z uwagi na dzierżawę pojazdu EN57 FPS - umowa dobiegła końca - tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" Patrycja Tomaszczyk, rzeczniczka przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony