Partnerzy serwisu:

14WE wróciły do Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 09.12.2019 6,4k

14WE wróciły do Kolei Śląskich
Fot. Industrial Division
W Kolejach Śląskich znów pojawiły się jednostki 14WE. Przez co najmniej miesiąc przewoźnik będzie je dzierżawił od Industrial Division.
O przybyciu dwóch jednostek 14WE do Kolei Śląskich poinformował dwa tygodnie temu portal Silesia Info Transport. Jednostki nie były jednak wówczas jeszcze przyjęte na stan przewoźnika. Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" rzeczniczka KŚ Magdalena Iwańska, teraz zostały już włączone w stan jego taboru.

- Dwie jednostki będą przez nas wykorzystywane na podstawie umowy dzierżawy - wyjaśnia Iwańska. Umowa ma ważność do 15 stycznia, z możliwością przedłużenia do końca stycznia. - W dalszych planach rozpatrujemy możliwość dzierżawy łącznie czterech pojazdów - zdradza Iwańska.

Rzeczniczka KŚ tłumaczy, że pojazdy mają powiększyć park taborowy spółki bez wycofywania innych jednostek. - Co do linii, to nie planujemy ich przydzielać do konkretnych połączeń, tylko obiegować je według aktualnego zapotrzebowania. Z pewnością będzie można je spotkać np. na linii S8 (Oświęcim – Katowice – Lubliniec / Kluczbork oraz S13 (Częstochowa – Lubliniec) – wyjaśnia przedstawicielka spółki.

Jak wiemy, Koleje Śląskie nie były jedynym przewoźnikiem zainteresowanym pojazdami 14WE - plany wynajęcia taboru ma również SKM Warszawa. Jak potwierdziliśmy u przewoźnika, są one wciąż aktualne. Spółka Industrial Division, która ma w sumie cztery jednostki 14WE, nie jest jednak jedynym branym pod uwagę dostawcą. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony