Partnerzy serwisu:

1,4 mln bezpłatnych przejazdów uchodźców w pociągach PKP Intercity

inf. pras. 21.04.2022 904

1,4 mln bezpłatnych przejazdów uchodźców w pociągach PKP Intercity
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Ministerstwo Infrastruktury podsumowało działania, które kolej prowadziła na przestrzeni niemal dwóch ostatnich miesięcy, w związku z kryzysem uchodźczym na granicy polsko-ukraińskiej.
Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, od 24 lutego do 21 kwietnia z miejscowości przy granicy z Ukrainą odprawiono w sumie 2944 pociągi, w tym 2498 pociągów stałego kursowania i 446 pociągów dodatkowych. Łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, tj. od 24 lutego do 21 kwietnia br. ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono blisko 635,5 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 468 tys. pociągami stałego kursowania i ponad 167,4 tys. pociągami specjalnymi.

Do 21 kwietnia łącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma, Krakowa i Gdyni) wyjechało 1431 pociągów z uchodźcami, w tym 1194 pociągi stałego kursowania i 237 pociągów specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie ponad 474 tys. osób.

Warto pamiętać, że od 1 kwietnia obowiązują nowe zasady dotyczące bezpłatnych przejazdów PKP Intercity dla uchodźców z Ukrainy. Można się z nimi zapoznać tutaj. Dotychczas 1 407,2 tys. obywateli Ukrainy uciekających przed wojną skorzystało z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity.

Bezpłatne przejazdy na terenie swoich krajów oferują także przewoźnicy kolejowi z Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier, co znacznie ułatwia przemieszczanie się w innych kierunkach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony