Partnerzy serwisu:

14 milionów pasażerów Intercity w miesiącach wakacyjnych

Jakub Madrjas 30.09.2019 1,7k

14 milionów pasażerów Intercity w miesiącach wakacyjnych
fot. PKP IC
W czerwcu, lipcu i sierpniu PKP Intercity przewiozło ponad 14 milionów osób. Przewoźnik informuje, że najwięcej pasażerów podróżowało między Warszawą a Krakowem. Coraz popularniejsze staje się także Trójmiasto.
Jak podaje przewoźnik, powołując się na badanie Mondial Assistance, w tym roku na wakacje planowało wybrać się aż 65% Polaków, czyli ponad 20 mln osób. Z tej grupy ponad połowa deklarowała wypoczynek bez wyjeżdżania z kraju. Gdzie? Najczęściej nad Bałtykiem (15%), w polskich górach (11%) lub nad jeziorem (9%). Wielu z nich na urlop dostało się z PKP Intercity – chwali się przewoźnik.

Lato na torach

Podróż z narodowym przewoźnikiem w czerwcu, lipcu i sierpniu wybrało ponad 14,2 milionów osób – to o ponad 670 tysięcy więcej niż w 2018 r. i aż o 1,2 mln więcej niż dwa lata temu. Gorącym okresem był zwłaszcza sierpień, gdy na pokładzie pociągów PKP Intercity podróżowało łącznie ponad 5,1 mln osób – 212 tysięcy tylko jednego dnia, w niedzielę 18 sierpnia – podaje IC.

– Co roku rosnąca liczba pasażerów w okresie wakacyjnym to dla nas powód do satysfakcji, a przy tym świetny prognostyk, gdy myślimy o kolejnym rekordowym roku pod względem obsłużonych podróżnych. Pasażerowie widzą jak zmienia się kolej i chętnie do nas wracają. Te zmiany widać zwłaszcza pod względem nowego i modernizowanego taboru – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity cytowany w komunikacie.

Sezon letni to czas, gdy w podróż pociągami rusza niemal każdy. Jedni do pracy, inni na długo wyczekiwany wypoczynek. W tym roku w składach PKP Intercity dominowali studenci. Przedstawiciele wyższych uczelni stanowili aż 11% wszystkich podróżnych i było ich 1,6 mln. Co ciekawe, to aż o 400 tys. więcej niż wszystkich obecnie studiujących w Polsce. Równie liczną grupę stanowiły w pociągach rodziny, których było 1,5 mln – o 100 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pociągi chętnie wybierali również seniorzy, których było aż 1,1 mln. Warto pamiętać, że osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą skorzystać z Biletu dla Seniora, czyli specjalnej, stałej zniżki na bilety w pociągach 1. i 2. klasy PKP Intercity.

Trójmiasto goni Warszawę i Kraków

Choć na wakacje najczęściej wybieramy się nad morze, w góry, czy nad jezioro, w czasie letnich miesięcy chętnie odwiedzamy także największe miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku, największą popularnością wśród podróżujących pociągami PKP Intercity cieszyły się podróże między Warszawą a Krakowem. Tę relację wybrało ponad 700 tys. osób. Na mapie letnich wyjazdów rośnie znaczenie Trójmiasta – podróż między Warszawą, a Gdańskiem, Gdynią i Sopotem odbyło ponad 650 tys. pasażerów. Niemal milion osób podróżowało pociągami na trasach łączących stolicę z Katowicami, Poznaniem, Wrocławiem i Białymstokiem.

Podczas wakacji dużą popularnością cieszyły się przejazdy zorganizowane, zwłaszcza w kierunku Kołobrzegu, Świnoujścia i na Hel. Tych destynacji dotyczyło ok. 60% wszystkich przejazdów grupowych zrealizowanych w tym okresie. Jak co roku PKP Intercity realizowało przejazdy kolonijne – w wakacje 2019 r. przewoźnik uruchomił 5 takich pociągów dla blisko 1400 osób – podaje PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony