Partnerzy serwisu:

13 czerwca zmiana rozkładu. Wracają pociągi do Kwidzyna

Michał Szymajda 02.06.2021 9,8k

13 czerwca zmiana rozkładu. Wracają pociągi do Kwidzyna
Stacja w Żywcufot. M. Szymajda
13 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Wrócą połączenia dalekobieżne do Zakopanego i Hajnówki, a także z Malborka do Kwidzyna. Z końcem czerwca pojedziemy też w końcu z Warszawy do Radomia przez Warkę. Należy też liczyć się z dalszymi zmianami w Warszawie, wynikającymi z budowy nowej stacji Warszawa Zachodnia.
Jak już informowaliśmy, na podlaskiej trasie do Hajnówki, do pociągów regionalnych dołączą dwa składy dalekobieżne PKP Intercity. Na południu Polski pociągi dalekobieżne dojadą także w Bieszczady, do stacji Uherce. Więcej informacji o zmianach w siatce połączeń PKP Intercity można przeczytać tutaj.

W sezonie letnim do Zakopanego

Nie od początku obowiązywania korekty czerwcowej, lecz od 26 czerwca wrócą pociągi kursujące między Krakowem a Zakopanem Do składów regionalnych jadących pod Tatry będzie można wygodniej wsiąść ze zmodernizowanych peronów w Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Rabie Wyżnej i Pyzówce. W końcu, choć nieznacznie, skróci się także czas przejazdu w Tatry. Pociągi dalekobieżne będą przemierzały odcinek Kraków – Zakopane w czasie od 3 godzin i 6 minut do 3 godzin i 24 minut, pociągi regionalne od 3 godzin i 14 minut do 3 godzin i 31 minut (dotychczas nawet w 4 godziny). To zmiana daleka od ideału, ale jednak pozytywna.

Z Warszawy do Radomia przez Warkę. W końcu

Na terenie Radomia kończą się prace przy układaniu torów, lada chwila ma zacząć się zawieszanie sieci trakcyjnej nad jednym z dwóch budowanych torów. Ma to pozwolić, od 28 czerwca, na otwarcie ruchu po najkrótszej trasie między Radomiem a Warszawą. Otwarte będą nowe przystanki Lesiów i Radom Stara Wola, natomiast na otwarcie pozostałych nowych miejsc zatrzymania w samym Radomiu jeszcze poczekamy.

Wreszcie pociągi dojadą do Kwidzyna

Powody do zadowolenia są także na Pomorzu. Bardzo opóźniona rewitalizacja regionalnej linii z Malborka do Grudziądza, pozwala w końcu na powrót połączeń na trasie Malbork – Kwidzyn. W Kwidzynie, Gościszewie, Sztumskiej Wsi, Ryjewie, Brachlewie, Sztumie będą perony już z dogodnym dostępem dla osób o ograniczonej mobilności. Na początek pomiędzy miastami poruszać się będzie 9 par pociągów. O tej reaktywacji wkrótce napiszemy więcej.

Nowe przystanki w różnych częściach kraju

Od 13 czerwca podróżni wsiądą do pociągów na 10 nowych przystankach. W aglomeracji krakowskiej na trasie z Krakowa do Skawiny przygotowano Kraków Opatkowice i Skawinę Jagielnię. Mieszkańcy aglomeracji łódzkiej zyskują nowe przystanki: Łódź Retkinia i Łódź Warszawska. Dostęp do kolei w Olsztynie zwiększą: Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny, Olsztyn Jezioro Ukiel. Komunikację w mieście ułatwi też dodatkowy peron na przystanku Olsztyn Śródmieście. Na Opolszczyźnie pasażerowie połączeń regionalnych wsiądą do pociągów z nowych przystanków Szydłów Centrum i Goszczowice na trasie Opole - Nysa.

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 13 czerwca do 28 sierpnia. PLK wraz z przewoźnikami przygotowały ofertę sezonowych podróży, uwzględniając potrzeby podróżnych, możliwości modernizowanej sieci kolejowej. Zmiana rozkładu pozwala wprowadzić letnie połączenia oraz skoordynować ruch pociągów i modernizacje linii kolejowych.
Wakacyjne wyjazdy i inwestycje

Rozkład jazdy pociągów uwzględnia modernizacje linii, stacji, przystanków w całym kraju. Duże prace realizowane są m.in. na liniach: Poznań – Szczecin, Warszawa – Białystok, Lublin – Łuków, Warszawa – Radom. Prace obejmują obiekty w aglomeracji warszawskiej (przebudowa stacji Warszawa Zachodnia ma poważny wpływ na kursowanie pociągów do i przez stolicę), łódzkiej, krakowskiej i wrocławskiej. Od 13 czerwca w woj. kujawsko-pomorskim rozpoczną się prace na trasie Toruń Wschodni – Chełmża, a za pociągi pojadą autobusy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony