Partnerzy serwisu:

12 ezt dla PKP Intercity dotrze ze sporym poślizgiem

Michał Szymajda 28.05.2018 13,3k

12 ezt dla PKP Intercity dotrze ze sporym poślizgiem
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP Intercity po raz kolejny zmieniło ostateczny termin składania ofert w przetargu na 12 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Wydaje się, że zainteresowanie producentów jest spore, bo w do przetargu wpłynęło ponad 400 zapytań.
Otwarcie kopert z ofertami przesuwano w tym przetargu już czterokrotnie. Pierwszy termin ustalony był na 20 lutego 2018. W tym czasie PKP Intercity analizowało i uwzględniało uwagi m.in. Stadlera, dotyczących technicznych zapisów w przetargu. Obecnie ustalony termin składania ofert upłynie 6 czerwca.

Przetarg rozpisano w końcu grudnia 2017. Bez wątpienia oznacza to, że pierwsze dwa gotowe ezt PKP Intercity otrzyma później. Po podpisaniu umowy wybrany w drodze przetargu producent dostarczy dwa gotowe pociągi w ciągu 18 miesięcy. Odbędzie się na nich tzw. eksploatacja nadzorowana. Pozostałe 10 ezt dotrze do przewoźnika w okresie między 24 a 48 miesiącem po podpisaniu umowy.

Warunki techniczne przedstawione producentom są podobne do tych, jakich oczekiwano w przypadku poprzednich konkursów ofert, gdy PKP Intercity wybrały ofertę Stadlera i Pesy, uwzględniają jednak doświadczenia operatora w eksploatacją tych pociągów. Więcej na temat przetargu piszemy tutaj
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony