Partnerzy serwisu:

11-latek jadący quadem wjechał w przejeżdżający pociąg

inf. pra 14.04.2022 3,5k

11-latek jadący quadem wjechał w przejeżdżający pociąg
Fot. Policja Prudnik
Policjanci z Prudnika wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia na przejeździe kolejowym z udziałem 11-latka.
Jak informuje policja, do tego poważnego zdarzenia doszło w poniedziałek (11 kwietnia) około godziny 16:30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy Nowymi a Starymi Kotkowicami. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, 11-latek jadący quadem wjechał w przejeżdżający pociąg.

W wyniku tego zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń ciała i zostało przetransportowane przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala. Maszynista oraz obsługa pociągu byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – komunikuje komenda.

– Apelujemy do rodziców, którzy niestety mogą nie zdawać sobie sprawy, jak duże zagrożenie niosą ze sobą tego typu pojazdy. Przypominamy, że quadem kierować może osoba powyżej 14. roku życia posiadająca stosowne uprawnienia. Powierzanie tego typu pojazdu dzieciom nieposiadającym odpowiedniego wieku i uprawnień, czy też kasku ochronnego może zakończyć się tragicznie – przestrzegają policjanci.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony