Partnerzy serwisu:

10 miesięcy bezwzględnego więzienia za kradzież torów na Pomorzu

Michał Szymajda 17.08.2022 5,3k

10 miesięcy bezwzględnego więzienia za kradzież torów na Pomorzu
Fot. PSP Bytów
Na dziesięć miesięcy więzienia sąd rejonowy w Bytowie skazał złodzieja, który rozkradał nieczynną linię kolejową 212 pomiędzy Bytowem a Korzybiem – podało Radio Gdańsk.
Skazany 39-letni Mariusz R. wyciął około dwustu metrów szyn na linii 212 pomiędzy miejscowościami Jutrzenka i Borzytuchom. Kradł od grudnia 2021 roku do maja 2022, tnąc szyny palnikiem gazowym o różnych porach dnia. Ostatnia kradzież spowodowała pożar ściółki na powierzchni pół hektara od linii. Jak podało Radio Gdańsk, Mariusz R. przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze.

– 3 sierpnia sąd wydał wyrok w tej sprawie zgodny z naszymi uzgodnieniami. Oskarżonemu zarzuciliśmy popełnienie czterech przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa. Za te wszystkie przestępstwa sąd skazał oskarżonego na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia – powiedziała cytowana przez Radio prokurator Jackowska-Borek.
Mariusz R. odpowiadał przed sądem jako recydywista, ma bowiem na koncie wyrok za kradzież z włamaniem. Poza odsiadką musi zadośćuczynić szkodzie, którą PKP PLK wyliczyły na ponad 13 tysięcy złotych.

Linia 212 na odcinku od Bytowa do Korzybia jest nieczynna od końca lat 90. XX wieku. Linią opiekują się dwa stowarzyszenia drezynowe. Był plan przywrócenia do ruchu linii, w ramach programu Kolej Plus, jednak ostatecznie został storpedowany przez powiat bytowski…, który byłby największym beneficjentem odbudowy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony