Partnerzy serwisu:

1 lipca pies w Kolejach Śląskich jedzie za darmo

inf prasowa 30.06.2018 10

1 lipca pies w Kolejach Śląskich jedzie za darmo
Fot. Michał Szymajda [zdjęcie ilustracyjne]
– Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Psa wspólnie z Kolejami Śląskimi. Tego dnia zwierzak jeździ za darmo – poinformowały KŚ.
– Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród właścicieli czworonogów – gościliśmy wówczas ok. 40 psów na pokładach naszych pociągów. Stąd też również tym razem z przyjemnością przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa – poinformowała Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich pociągach przez całą niedzielę (wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

– Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa – tutaj z pomocą może przyjść np. nasze Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie wystarczy poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

Na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w KŚ tylko 2 złote.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony