Partnerzy serwisu:

SNCF testuje pomiary temperatury u pasażerów kolei

Magdalena Romanowska 24.07.2020 789

SNCF testuje pomiary temperatury u pasażerów kolei
fot. Wikimedia Commons, CC BY 4.0, Skililipappa
Francuski przewoźnik SNCF zapowiedział wprowadzenie pomiaru temperatury pasażerów TGV przed wejściem do pociągu. Pierwsze pomiary przeprowadzono 21 lipca na Gare de Lyon w Paryżu. Pomiary będą miały charakter testowy i będą prowadzone tylko w okresie letnim. Nie będą również obowiązkowe, pasażer może odmówić tego rodzaju kontroli.
Jak czytamy we francuskim Le Monde, 21 lipca 2020 na Dworcu Lyońskim w Paryżu przy bramkach wejściowych zainstalowano pięć „terminali zdrowia”, w których podróżni – ci, którzy sobie tego życzą – mogą zmierzyć temperaturę ciała przy pomocą kamery termowizyjnej.

Jeśli przeprowadzona przez wolontariuszy kontrola wykaże temperaturę wyższą niż 38,5 stopnia Celsjusza, funkcjonariusze SNCF dadzą podróżnemu nową maseczkę, dawkę żelu dezynfekującą i poinformują o możliwości bezpłatnego anulowania podróży. Nie będzie jednak zakazu wejścia do pociągu.

Po wykonaniu pomiaru wysokość temperatury, nie będzie ona nigdzie zapisywana, współpasażerowie nie zostaną powiadomieni o ewentualnym zagrożeniu.

Celem tego eksperymentu jest przetestowanie funkcjonowania pomiarów temperatury na wypadek ich obowiązkowego wprowadzenia przy możliwej drugiej fali uderzenia wirusa. Agence France-Presse podaje, że podobne kontrole były już przeprowadzane na francuskich lotniskach we Francji. Na początku sierpnia „terminale zdrowia” powstaną jeszcze na Dworcu Wschodnim i na Dworcu Montparnasse.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport