Partnerzy serwisu:

Między Lublińcem a Kluczborkiem powstanie nowy przystanek Kochcice

inf. pras., oprac. ms 26.06.2019 2,4k

Między Lublińcem a Kluczborkiem powstanie nowy przystanek Kochcice
fot. PKP PLK
Nowy przystanek Kochcice między Lublińcem a Kluczborkiem, zwiększy się dostępność do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotują perony. Gmina zorganizuje węzeł przesiadkowy i parking.
PKP Polskie Linie Kolejowe zbudują nowy przystanek w Kochcicach koło Lublińca na odcinku linii 143 Lubliniec – Kluczbork. Koło obecnego posterunku odstępowego Kochcice będą dwa oświetlone perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki oraz tablice informacyjne i nagłośnienie. Powstaną też dojścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą. Monitoring zwiększy bezpieczeństwo na przystanku.

Obecnie przygotowywany jest projekt nowych obiektów. W 2020 r. po zakończeniu budowy, pociągi regionalne między Lublińcem a Kluczborkiem będą się zatrzymywały w Kochcicach. Z dostępu do podróży koleją skorzystają mieszkańcy Kochcic i Glinicy. W sąsiedztwie przystanku gmina Kochanowice zapewni miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe oraz zadaszone stojaki rowerowe. Wartość zadania to prawie 2 mln złotych. Przystanek zostanie wybudowany do końca w 2020 r.

PKP PLK zamierza też zbudować nowe przystanku na linii 143 od Kluczborka do Oleśnicy. Mają powstać w Pielgrzymowicach i Mirkowie, a trzeci peron ma zostać dobudowany w Bierutowie. Na razie jednak trwa poszukiwanie środków finansowych na tą inwestycję, która ma być połączona z kompleksową rewitalizacją na tym odcinku. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony