Partnerzy serwisu:

Dzieci poznały pracę inspektorów UTK

inf. prasowa 24.08.2017 1,4k

Dzieci poznały pracę inspektorów UTK
Fot. UTK
Jak inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego sprawdzają stan torowiska i warunki w wagonie? W trakcie akcji „Stacja Dzieci” pod patronatem UTK, a zorganizowanej przez Stację Muzeum w Warszawie, ponad dwadzieścioro dzieci miało okazję zobaczyć na czym polega praca inspektora Urzędu. W przedostatnim tygodniu wakacji dzieci wcielają się tu w różne zawody.
W tym tygodniu w Stacji Muzeum dzieci mają okazję poznać pracę przedstawicieli wielu zawodów: policjanta, listonosza, dziennikarza czy inspektora Urzędu Transportu Kolejowego. Pracownicy UTK zaprezentowali sprzęt, z którego korzystają na co dzień. Dzieci otrzymały „formularze kontroli” i ruszyły na inspekcję. W wagonie motorowym sprawdziły temperaturę i wilgotność oraz zmierzyły głośność. Nie zabrakło też kontroli infrastruktury. Dzięki toromierzowi uczestnicy zajęć mogli się przekonać czy muzealny tor spełnia wszystkie wymogi.

Zajęcia w ramach „Stacji Dzieci” były doskonałą okazją by przypomnieć najmłodszym zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Kształtowanie odpowiednich postaw wśród dzieci to jedno z istotnych działań UTK. Urząd prowadzi „Kampanię Kolejowe ABC” – to wyjątkowe lekcje kolejowego bezpieczeństwa. Na ich prowadzenie UTK pozyskał w tym roku ponad 23 mln złotych z funduszy unijnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony