Partnerzy serwisu:

Sto dni nowej trasy KDP z Berlina do Monachium - DB podwoiła liczbę pasażerów

Artur Bogdanowicz 31.03.2018 5,1k

Sto dni nowej trasy KDP z Berlina do Monachium - DB podwoiła liczbę pasażerów
Fot. Deutsche Bahn AG
Ponad milion osób skorzystało z przejazdów pociągami ICE między Monachium a Berlinem w przeciągu ponad trzech miesięcy od otwarcia nowej linii KDP w Niemczech.
100 dni po oddaniu do użytku trasy KDP Berlin-Monachium, Birgit Bohle, odpowiadająca w zarządzie przewoźnika za przewozy dalekobieżne, dokonała pierwszego bilansu: „Start przewozów był trudny i nie odpowiadał jakości, jaką obiecujemy naszym klientom. Wszystkie trudności udało się nam jednak pokonać, zaś zainteresowanie naszą ofertą przerasta nawet nasze oczekiwania”, powiedziała Bohle.

Ponad milion osób skorzystało z przejazdów pociągami ICE między Monachium a Berlinem w przeciągu ponad trzech miesięcy od otwarcia. Dziennie sprzedawanych jest średnio 11 tys biletów, a punktualność przekracza ponad 90%. Już teraz DB planuje dodanie dwóch par sprinterów między stolicą Niemiec a stolicą Bawarii z następną zmianą rozkładu jazdy oraz uruchomienie połączenia ICE z Berlina przez Norymbergę do Wiednia. Od grudnia na te trasę wyjadą składy ICE 4.

Z kolei korzysta obecnie aż 40% osób przemieszczających się między obiema metropoliami. Po upadku Air Berlin Lufthansa dodała dodatkowe loty, 8 par samolotów dziennie wprowadził na trasę Easyjet. Najniższe ceny, ale najdłuższy czas przejazdu oferuje zaś Flixbus.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony