Partnerzy serwisu:

Dawni partnerzy żądają 40 mlnzł odPNI

ez, Rynek Kolejowy 29.03.2013 98

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-03-29 11:24:16 Autor: ALDI
---.xdsl.centertel.pl
NIK i Prokuratura do zbadania tej przekręconej prywatyzacji.
To jest chore by firma, która może nie miała oszałamiających zysków, a przekroju swojej działalności wychodziła raczej na zero, nagle pod nowym właścicielem mającym być dla niej motorem rozwoju po niecałym roku ogłasza upadłość.
Jedyne co zrobił nowy właściciel to polikwidował sprawne maszyny niektóre bezpośrednio po naprawach bo uważał że jest ich na daną chwilę za dużo, to samo zrobił (zwolnił) z doświadczonymi pracownikami w tym z kadry inżynierskiej. Zlikwidował regionalne zakłady firmy dzięki którym zarówno sprzęt jak i ludzie byli dostępni bez zbędnych kilkuset kilometrowych dyslokacji.
Budimex chwalił się że dla ratowania spółki wypompowywał 100 mln zł, tylko nie mówi, że wypompował ją między innymi przez wypłaty uposażeń dla swoich spadochroniarzy.
Byli oni nie pracownikami PNI, ale Budimexu i za ich \"pracę\" Budimex wystawiał PNI faktury. Ich wielkość oscylowała około 25% kwoty wypłat uposażenia dla wszystkich \"rdzennych\" pracowników PNI tj ok 50 osób zarabiało 25% tego co 1600.
Zrobił z tym ponoć trochę porządku dopiero zarządca, stąd pewno głównie niezadowolenie Pana Blochera wyrażające się słowami, że nie ma wpływu na to co dzieje się w firmie.
ĹťENADA
2013-03-29 13:07:57 Autor: gość
---.tktelekom.pl
Wpompowani pracownicy budimeksu do PNI to byli prawdziwie nieudolni ludzie, wolni strzelcy zaraz po studiach, jak i starzy kawalerowie i stare panny, podgryzający sobie gardła nawzajem bez pojęcia o branży kolejowej, wykonujący ślepo polecenia swoich przełożonych starych wilków, którzy później ich zeżarli, myśleli, że PNI będzie im się kłaniać w pas a dostali karniaka w sam środek kości ogonowej, niestety trochę za późno bo swoją nieudolnością i marną znajomością prawa próbowali zamieszać idąc z każdym z partnerów czy podwykonawców jak i z zamawiającym na udry rozsyłając bezpodstawne pisma szykalujące wartościowe firmy z branży kolejowej. Dobra jakość PNI poszła już w niepamięć pozostał tylko zły smak.
2013-03-29 13:38:39 Autor: Kolejarz realista
---.tktelekom.pl
Kto wystawi PRKiI S.A notę z karami umownymi za E30 Katowice - Krakow ??
2013-03-29 15:23:57 Autor: laik
---.play-internet.pl
Za to pracownicy PNI to zapewne sami fachowcy i geniusze niezastąpieni w swoim fachu. Jakże pracowici i uczciwi, z bardzo skromnymi pensjami, i bez socjalu.
2013-03-29 16:24:24 Autor: ALDI
---.xdsl.centertel.pl
Do laik

Laik niepotrzebnie się sprężasz. Nie wiem jakimi pracownikami byli wiem za to że firma jaki i jej poprzednicy prawni (patrz historia na stronie firmy ) działali wiele dziesięcioleci w tym ostatnie bodaj 16 lat jako spółki z oo i było dobrze, więc mogę domniemywać, że znali się na swojej pracy. Czy są niezastąpieni? Pewnie są. Chciałbym tylko zauważyć że Budimex nie przysłał swoich inżynierów, mistrzów, robotników torowych, operatorów maszyn, itp. specjalizujących się w prowadzeniu i wykonywaniu robót torowych, ale super płatnych mistrzów excel-a od wypełniania korporacyjnych tabelek. Zarobki szeregowych pracowników zarówno torowych jak i biurowych były i są g...niane, trochę lepiej mieli się operatorzy i kadra kierownicza zwłaszcza ta z Centrali.
Socjał, a co dziwnego jest w bonach na święta, paczkach czy dofinansowaniu do wczasów. Funkcjonuje on w wielu firmach zarówno tzw państwowych jak i prywatnych.

To było typowe wrogie przejęcie w celu zdobycia rynku bez oglądania się na skutki.
Pana Blochera g... obchodzi i obchodził PNI, zerwane i zawalone kontrakty - co nie miało miejsca w dotychczasowej historii firmy - ma już swój Budimex Kolejnictwo do którego przeniesie niepokasowane maszyny i resztkę ludzi z PNI do ich obsługi (niestety operatora nie \"chwyci\" z ogłoszenia w pośredniaku) a resztę załatwi podwykonawcami i ogłoszeniami typu: kierownika budowy, robót z branży drogowej, srk, elektroenergetycznej do pracy na kontrakcie ..... zatrudnę.
Na rynku pełno jest - bez obrazy - \"firemek\" specjalizujących się w tzw. drobnych robotach torowych.


Pozdrawiam
2013-03-29 21:38:56 Autor: dragon x
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dopóki firma działała jako PNI to było ok ,przed prywatyzacją Blocher obiecał żadnych zwolnień , zarzekał się jak by miało dojść do zwolnień to każdy zwolniony pracownik otrzyma 33 pensje podobno podpisano to paktu prywatyzacji sądowo co do czego po 3 miesiącach przyjeżdżają pieski Blochera i mówią że nagle PNI znalazło się w trudnej sytuacji i z każdej spółki 50 osób do zwolnienia ale nie za obiecane 33 pensje bo to nie BUDIMEX miał je wypłacać tylko nagle PNI, czy żadna prokuratura nie zajmie się tą prywatyzacją prania brudnych pieniędzy to był pomiędzy budimexem a jakąś szychą z pni i z panią Wasik aby pni doprowadzić do upadłości a budimex skorzystał z posiadanego certyfikatu przewoźnika i certyfikatów budowlanych itp
2013-03-29 22:04:54 Autor: krzysiek
---.centertel.pl
Łatwo się za grosze sprzedało, pięknie się rozwaliło PNI. Cena tylko 225 mln. Kontrakty które poległy są liczone w miliardach. Łatwo coś spier...... winnych nie ma, ogólnie wszyscy są szczęśliwi. Bez PNI te kontrakty polegną, więc dalej będzie się jeździć po kartoflisku kibelkiem. Ot Polska właśnie. My nigdy nie wyskoczymy z toitoi w którym żyjemy, dlaczego??? Bo sami siebie nie szanujemy.....
2013-03-30 08:07:17 Autor: gostek
---.adsl.inetia.pl
A jak się przyjrzeć temu co się dzieje na E59 to też nie wiadomo, jak się to skończy. Podobno setka roszczeń z winy PLK. Na pewno nie skończy się przed połową 2015. Kto to wytrzyma? Gdzie audytorzy? Gdzie NIK i inii?
2013-03-30 11:26:33 Autor: emeryt
---.dzialdowo.vectranet.pl
Padlina padła kto zapłaci?
2013-06-16 21:52:50 Autor: Kolejarz realista
---.251.228.116
Już niedługo usłyszymy , że Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych, spółka zależna Trakcji, na robotach dodatkowych ??? będzie próbowała uzyskać około 90 mln zł. Oczywiście chodzi o kontrakt na E30 - Sosnowiec Jęzor - Trzebinia. Zamawiający będzie to zapewne aprobował :-)
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony