Partnerzy serwisu:

Stadler Polska wyróżniony medalem „Pro Masovia”

inf. prasowa 05.06.2017 503

Stadler Polska wyróżniony medalem „Pro Masovia”
Fot. Stadler
Doceniając wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego, marszałek Adam Struzik uhonorował Stadler Polska okolicznościowym medalem „Pro Masovia”. Wręczenie wyróżnienia odbyło się 2 czerwca 2017 roku w Siedlcach podczas uroczystości związanych z 10-leciem istnienia Stadler Polska.
Medal "Pro Masovia" jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym od 2006 roku osobom, instytucjom, organizacjom pozarządowym oraz firmom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego, wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Stadler Polska z Mazowszem związany jest od samego początku. W 2007 roku na terenie wydzierżawionej od PKP hali montażowej rozpoczął działalność zakład produkcyjny Stadler Polska w Siedlcach. Pierwsze pociągi Flirt wyprodukowane właśnie w tym zakładzie trafiły do Kolei Mazowieckich i po dziś dzień obsługują podróżnych na Mazowszu. Systematyczna rozbudowa, zwiększanie mocy produkcyjnych oraz wzrost zatrudnienia sprawiły, że zakład stał się jednym z największych i najatrakcyjniejszych pracodawców w Siedlcach. Obecnie zatrudnia ponad 700 wykfalifikowanych pracowników, a obroty polskich firm dostarczających materiały i usługi dla Stadler Polska wzrosły od 2011 roku prawie siedmiokrotnie. Było to możliwe dzięki owocnej współpracy z lokalnymi partnerami, którymi są małe, średnie i większe polskie przedsiębiorstwa. Szacowana liczba pracowników zatrudnionych w polskich firmach współpracujących z zakładem wynosi ponad 32 000 osób. Do końca marca 2017 roku Stadler Polska wyprodukował łącznie 360 pociągów, które obsługują rynek polski, niemiecki, włoski, holenderski, węgierski, czeski oraz białoruski. W ciągu zaledwie 10 lat, siedlecki zakład stał się liderem eksportu w branży pojazdów szynowych w Polsce.

Stadler Polska jest również partnerem lokalnej społeczności. Siedlecki zakład zakupił i przekazał autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Korzysta z niego ponad stu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej. Zakład nawiązał również trwałe relacje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Od nowego roku szkolnego 2017/2018 objął patronat nad klasą kształcącą przyszłych elektryków i mechatroników w branżowej szkole I stopnia. To jedyna w regionie szkoła, która kształci młodych ludzi właśnie w tym zawodzie. Najlepsi uczniowie otrzymają stypendia naukowe i po ukończeniu szkoły będą mogli liczyć na zatrudnienie w zakładach Stadler Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony