NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Wystawa starych fotografii na dworcu w Gliwicach

| inf. prasowa 20.04.2017 24

Wystawa starych fotografii na dworcu w Gliwicach
Dworzec w Gliwicach na starej fotografiifot. PKP SA/Archiwum
W piątek 21 kwietnia w holu głównym zmodernizowanego dworca w Gliwicach zaprezentowana zostanie wystawa fotografii, przedstawiających archiwalne i współczesne zdjęcia miasta i jego mieszkańców. Partnerem wydarzenia jest PKP SA. 
Na wystawie „Glywitz-Gleiwitz-Gliwice. Wszystkie oblicza miasta” zaprezentowane zostaną unikatowe fotografie i archiwalne materiały ilustrujące Gliwice i ich dawne dzieje, a także współczesne zdjęcia pokazujące miasto i jego mieszkańców. Na 24 planszach będzie można zobaczyć charakterystyczne miejsca, sylwetki najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych gliwiczan oraz fenomeny kulturowe związane z tym miejscem.

Jedna z plansz poświęcona zostanie dworcowi w Gliwicach. Osoby odwiedzające wystawę będą mogły porównać historyczny wygląd obiektu z tym współczesnym. Dzisiejszy wygląd dworca to efekt zakończonej w ubiegłym roku przebudowy, realizowanej wspólnie przez PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe. Inwestycja objęła gruntowną modernizację budynku dworca oraz przyległej infrastruktury torowo-peronowej.

Wystawa potrwa do 21 czerwca. Jej organizatorem jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. PKP SA jest jednym z partnerów wydarzenia.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Gliwice (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer

Wiecej z regionu:

Gliwice (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS