NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Wypadek pod Rybnikiem. Kierowca TIR-a cofał na przejeździe [zdjęcia]

| mj / RK 21.07.2017 197

Wypadek pod Rybnikiem. Kierowca TIR-a cofał na przejeździe [zdjęcia]
Wypadek pod Rybnikiem. Kierowca TIR-a cofał na przejeździe [zdjęcia]
Wypadek pod Rybnikiem. Kierowca TIR-a cofał na przejeździe [zdjęcia]
Wypadek pod Rybnikiem. Kierowca TIR-a cofał na przejeździe [zdjęcia]
Nieszczęściem skończył się groźny manewr kierowcy samochodu ciężarowego, który postanowił cofać na przejeździe kolejowym w Czerwionce-Leszczynach pod Rybnikiem.
Na przejeździe drogowo-kolejowym w Czerwionce-Leszczynach, w chwili zbliżania się do tego miejsca międzynarodowego pociągu PKP Intercity relacji Warszawa – Praga, znajdowała się ciężarówka z naczepą. Kierowca próbował cofać, bo jak się okazało, za przejazdem skręcił nie w tym kierunku, w który powinien. Policja z Rybnika podała, że kierowcą był 52-letni obywatel Ukrainy, który zabłądził na wąskich uliczkach. W trakcie manewru rogatki opuściły się, czego kierowca nie dostrzegł. W konsekwencji samochód nie zdążył w porę opuścić przejazdu i lokomotywa pociągu zmiotła drzwi naczepy.

Całe zdarzenie 18 lipca nagrały kamery monitoringu zamontowane na przejeździe. Na filmie widać dokładnie moment zderzenia. Na miejsce przyjechały wszystkie służby ratunkowe. Z informacji policji wynika, że nikt nie został poszkodowany, zaś regionalne media doniosły, że trzy osoby źle się poczuły i miały potłuczenia. Jedna z nich została zabrana do szpitala. W wyniku zdarzenia pasażerowie feralnego kursu musieli czekać trzy godziny, zanim przewoźnik zorganizował komunikację zastępczą, którą potem udali się do Bohumina. Tam konieczna była przesiadka na inny pociąg do Pragi.

– Lekceważenie znaków, włączonej sygnalizacji czy przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami to najczęstsze przewinienia kierowców, które prowadzą do wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98 proc. wszystkich zdarzeń jest spowodowanych lekkomyślnością, brakiem rozwagi i nieposzanowaniem przepisów przez kierowców – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. Jak wyjaśnia, wciąż prowadzone są prace naprawcze przy przejeździe, które mogą potrwać nawet do początku sierpnia. – Przejazd jest już jednak w pełni oznakowany i będziemy dochodzić na drodze prawnej o zwrot kosztów z polisy ubezpieczeniowej kierowcy – dodaje.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Śląskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje

Wiecej z regionu:

Śląskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS