NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Wyniki finansowe Deutsche Bahn za pierwsze półrocze – rosną zyski i liczba pasażerów

| Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy/materiały prasowe DB 26.07.2017 75

Wyniki finansowe Deutsche Bahn za pierwsze półrocze – rosną zyski i liczba pasażerów
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Pozytywne tony rozbrzmiały na konferencji prasowej Kolei Niemieckich (Deutsche Bahn) – przewoźnik odnotował kolejny rekord, ponad 68 mln pasażerów skorzystało z przejazdów pociągami dalekobieżnymi, to 1,6 mln czyli 2,4% więcej niż w pierwszym półroczu 2016.
Całkowity obrót koncernu wzrósł w pierwszych sześciu miesiącach tego roku o 1 mld euro (plus 5,2%) do 21,1 mld euro, a wynik operacyjny EBIT o 17,1% do 1,18 mld euro. Przewodniczący zarządu DB Richard Lutz przedstawił te wyniki z wielkim zadowoleniem.

– Liczby za pierwsze pól roku 2017 pokazują, że obrany przez nas kierunek jest właściwy. Nasz program Przyszłość-Kolej owocuje lepszą jakością przewozów, którą doceniają nasi klienci. To powoduje, że dokonamy również korekty prognozy na rok bieżący – powiedział. Lutz jest zadowolony również z poprawy punktualności pociągów (o 2,6%) do 81%, ale daleki jest jeszcze od pełnej satysfakcji.

W dalekobieżnym ruchu pasażerskim DB odnotowała wzrost przewozów do 19,5 mln osobokilometrów (plus 3,3%), w ruchu regionalnym o 2% do 20,5 mln osobokilometrów. W ruchu towarowym wynik pozostał bez zmian (47,8 mln tonokilometrów). Duże wzrosty odnotowuje Arriva. Liczba pasażerów w jej pociągach i autobusach wzrosła o 145,3 mln (plus 17%) do niecałego miliarda, obrót całkowity o 5,3% do 2,7 mld euro, zaś wynik operacyjny EBIT o 3,8% do 110 mln euro.

Przewoźnik towarowy DB Schenker pochwalić się może dużym wzrostem przede wszystkim na polu transportu lotniczego (plus 11,4) i dalekomorskiego (plus 8,9%). 
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Niemcy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Niemcy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS