NUMER 04/2018
NUMER 04/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Czy grozi nam pustka za nastawnikiem?
szukaj
Śledź nas:

Wolontariusze WOŚP jeżdżą za darmo z KM

| Koleje Mazowieckie 10.01.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2014-01-10 19:40:36 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
-Na jakie dzieci zbiera pieniądze WOŚP?
-Resortowe!
2014-01-10 20:25:19 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
@Tomek Janiszewski

Właśnie sie dowiedziałem sporo nowych rzeczy na temat moich dzieci. Dzięki. Człowiek całe życie sie uczy. :)
2014-01-11 05:18:37 Autor: asad
---.free.aero2.net.pl
chwila...chwila....a kiedy np. wolontariusze Caritasu beda mogli jedzic za darmo?
2014-01-11 06:01:54 Autor: andrzeju
---.play-internet.pl
Wyjaśnił się dzięki temu powód noworocznej podwyżki cen biletów w KM i ubiegłorocznego cięcia ulg.
2014-01-11 11:52:27 Autor: e psrvh
---.180.78.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Skoro mogą jeździć KM za darmo to nie są to wolontariusze bo nie jest to bezinteresowność
2014-01-11 13:15:19 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
@asad "chwila...chwila....a kiedy np. wolontariusze Caritasu beda mogli jedzic za darmo?"

Jak Caritas zorganizuje podobną akcję? :)

@e psrvh"Skoro mogą jeździć KM za darmo to nie są to wolontariusze bo nie jest to bezinteresowność."

Piszesz serio czy tylko udajesz, że nie ogarniasz? Chętnie wytłumaczę twój błąd w rozumowaniu.

Serdeczności
2014-01-11 13:23:46 Autor: e psrvh
---.239.242.84
Ja wiem co piszę. Nie wciśniesz mi ciemnoty ;)
2014-01-11 13:56:51 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Sprawa jest prosta

nie daję ani Owsikowi ani na tacę,
nie chodzę ani na parady równości ani na parady jasnogórskie

kieliszka i pacierza nie odmawiam ...
2014-01-11 14:00:00 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Ale na III RP, Bronkowi i Donkowi dajesz.
2014-01-11 14:03:51 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Szczurku Zacny

Po pierwsze primo - daję? - a niby w jaki sposób?
Po drugie primo - skund u Ciebie taka wiedza że daję?
2014-01-11 22:34:21 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
Dziś jechałem KM ze Smródwmieścia do Piaseczna i z powrotem - i żadnego owsiaczego wysłannika nie widziałem. W metrze i autobusach też ich nie było. Pewnie wyroją się dopiero jutro.
2014-01-12 16:13:18 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
A może tak darmowe przejazdy dla Woodstockowiczów?
2014-01-12 16:15:33 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
Macie swoją bezinteresowność WOŚP, a jak kto dalej wierzy w tą zbawczą moc Owsiaka to niech poszuka sprawozdań orkiestry - nie bójcie się, nei będzie łatwo bo są ładnie schowane.
W 2013 roku WOŚP zebrał o 10 milionów złotych więcej niż w 2011, a dla odmiany na zakupy sprzętu przeznaczył 10 milionów złotych mniej niż wtedy.

http://kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy


Tylko nie mogę zrozumieć naiwności tylu (milionów???) ludzi, którzy mówią, że Owsiak wyręcza NFZ!!!

Przypomnę tylko - budżet NFZ - 54 MILIARDY PLN
zakupy sprzętu przez orkiestrę - ostatnio 35 MILIONÓW PLN
co daje 0,05 % budżetu NFZ.

I za zebranie takiej suma która jest kroplą w morzu, za zorganizowanie festynów - które w dużej ilości miast kosztują więcej niż wynosi suma zebranych datków - Owsiak został świeckim świętym III RP. Angażuje dzieciaków, którzy wierzą, że zmieniają świat.
2014-01-12 16:17:28 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
I jeszcze dodam, że przy do oceny Owsiaka może pomóc cytat:

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Inaczej można spojrzeć na Herr Premiera, dumnie wypinającego pierś z nalepionym serduszkiem...
2014-01-12 18:45:23 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
@Maurysio

Jeśli pracujesz, albo coś kupujesz w sklepie, to dajesz. Czy chcesz czy nie.
2014-01-12 22:00:40 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
Każdy z nas dokłada do tego. Koszty organizacji festynów - ci ludzie nie są naiwniakami, nikt nie zrobi sceny za darmo. Piosenkarze - ci znani biorą hajs.

Dostają tyle wsparcia - zapomniałem, że jeszcze kilka godzin "darmowego" czasu antenowego na TVP2.

A mimo to na cele statutowe idzie 66% - 2/3 zebranych datków. Bo gdyby wliczyć kasę wydawaną przez samorządy na festyny, wsparcie promocyjne mediów itp. to okazuje się, że procentowo wygląda to jeszcze gorzej. No, ale żaden polityk nei odważy się przeciwstawić organizacji tak wspaniałego wydarzenia.

A Caritas prowadzony przez znienawidzonych przez co poniektórych księży, zakonnice i świeckich katoli przeznacza na cele statutowe około 95% zebranych datków - z 400 milionów. Bo na ich utrzymanie idzie z dobrowolnych ofiar ludzi, którzy dają do puszki Caritasu albo na tacę. I nie musza organizować żadnych masowych imprez do tego, nie mają wsparcia medialnego, w tv występują najczęściej w czasie świąt oraz klęsk naturalnych, kiedy wysyłane są duże ilości środków pierwszej potrzeby.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 04/2018
NUMER 04/2018
Lata zaniedbań w szkolnictwie kolejowym i niskie płace na kolei sprawiły, że do pracy w naszej branży niewielu się garnęło. Teraz kolej musi konkurować o młodych ludzi, a nie będzie to zadaniem łatwym. O tym piszemy w aktualnym raporcie. Oprócz tego w numerze: Rozmowy z D. Blocherem (Budimex), J. Krupińskim i A. Śliwińskim (Strabag), podsumowanie przewozów intermodalnych w 2017 roku oraz rynku tramwajowego w tym samym okresie. Polecamy obszerny artykuł Jana Raczyńskiego na temat Kolei Dużych Prędkości w ujęciu międzynarodowym.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR