NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Wiele utrudnień na kolei w Niemczech i Austrii

| Artur Bogdanowicz 03.01.2018 2

Wiele utrudnień na kolei w Niemczech i Austrii
Fot. Greg O’Beirne, GFDL
Po wykolejeniu pociągu towarowego w przedświąteczny piątek prawdopodobnie jeszcze przez trzy dni zamknięty dla ruchu kolejowego będzie odcinek Steinach am Brenner (Austria) – Brennero/Brenner (Włochy).
Pociągi dalekobieżne z Monachium do Werony i dalej do Wenecji czy Bolonii kursuja w skróconej relacji do Innsbrucku, dalej do stacji Brennero/Brenner uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Od stacji Brennero/Brenner można kontynuować podróż koleją. Pociągi regionalne zostały zastąpione autobusami na odcinku Matrei am Brenner-Brennero/Brenner, przez co przejazd na tym odcinku wydłużył się o pół godziny.

Duże utrudnienia wystepują także w stolicy Niemiec. Po pożarze w sylwestra na stacji Berlin Zoologischer Garten zatrzymują się jedynie pociągi kolejki S-Bahn. Pociągi regionalne i (nieliczne) pociągi dalekobieżne mijają ją bez zatrzymania. Wciąż nie wiadomo, jak długo utrzymane będą te ograniczenia.

Z uwagi na przechodzący nad Niemcami orkan i uszkodzenia trakcji kolejowej wstrzymany jest ruch pociągów na trasach: Kolonia – Bonn, Kolonia – Akwizgran (Aachen), Akwizgran – Krefeld, Kaiserslautern – Ludwigshafen, Kolonia – Niederlahnstein (stan z godziny 10:00). Przewoźnik nie wyklucza, że zależnie od sytuacji pogodowej, możliwe są zamknięcia kolejnych szlaków.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Niemcy (0)
Austria (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS