NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

WBS już we wszystkich kanałach sprzedaży Arrivy

| inf. prasowa 12.09.2017 22

WBS już we wszystkich kanałach sprzedaży Arrivy
Fot. Jędrzej Pilarski
Wspólny Bilet Samorządowy można już zakupić w kasach biletowych, na pokładach pociągów i autobusów, w biletomatach, poprzez aplikację Skycash oraz online na stronach www Arrivy.
Oferta ta to inicjatywa Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, zrzeszającego Arrivę i 10-ciu przewoźników samorządowych, działających na rzecz promocji transportu publicznego. Bilet w cenie 38 złotych ważny jest 24 godziny. Uprawnia on do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi regionalnymi autobusami i pociągami Arrivy oraz pociągami zrzeszonych w Związku przewoźników tj. Kolejami Mazowieckimi, Warszawską Koleją Dojazdową, Kolejami Śląskimi, Kolejami Małopolskimi, Kolejami Wielkopolskimi, Kolejami Dolnośląskimi i Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

– Podstawowym założeniem, na którym opieraliśmy się przy tworzeniu biletu była jego prosta konstrukcja dostępność, zachęcająca do korzystania z transportu kolejowego i autobusowego. Tym bardziej chcieliśmy jak najszybciej wprowadzić możliwość jego zakupu we wszystkich naszych kanałach. To przykład skutecznej współpracy między przewoźnikami, a przede wszystkim świetna, wygodna oferta dla Pasażerów, którą warto wspólnie promować – podsumował Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva

– Tak jak zapowiadaliśmy w momencie uruchamiania oferty dostosowujemy Wspólny Bilet Samorządowy do potrzeb naszych pasażerów. To dla nas bardzo ważne żeby bilet był dostępny dla każdego zainteresowanego Podróżnego. Dużo już udało się osiągnąć w obszarze integracji, a kolejne wspólne wyzwania przed nami – powiedział Dariusz Grajda, Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.W roku 2016 przewoźnicy zrzeszeni w związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Liczba wykorzystywanego przez Związek taboru wynosi dziś 1473 wagony, 43 lokomotywy i ponad 700 autobusów i stanowi bardzo poważny i stale rosnący udział na polskim rynku transportowym. Szczegóły i zasady obowiązywania oferty znajdują się na stronie www.arriva.pl oraz na stronach pozostałych przewoźników zrzeszonych w Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

O tym, że wraz ze startem WBS pojawił się problem z nabyciem biletu we wszystkich kanałach dystrybucji, pisaliśmy tutaj. Jak się potem okazało, powodem braku biletu w kasach niektórych przewoźników było brak wypracowanego porozumienia z operatorem systemu sprzedażowego – PKP Informatyka.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS