NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Torpol: Chcemy budować łódzki tunel średnicowy

| Roman Czubiński 09.12.2016 66

Torpol: Chcemy budować łódzki tunel średnicowy
Torpol: Chcemy budować łódzki tunel średnicowyFot. PKP PLK
– Przygotowujemy się do startu w przetargu na realizację drugiego etapu udrożnienia łódzkiego węzła kolejowego – poinformował prezes Torpolu Grzegorz Grabowski. Konieczna będzie współpraca z którąś z firm zagranicznych, ponieważ postawionych przez PKP PLK wymogów dotyczących doświadczenia nie spełnia żadne polskie przedsiębiorstwo.
- Budowa z użyciem tarczy wiertniczej TBM o średnicy ok. 13 metrów będzie wyzwaniem. Poszukujemy partnerów, którzy zawiązaliby z nami efektywne cenowo i sprawne technicznie konsorcjum – powiedział Grabowski. Trwają rozmowy na ten temat. Prezes nie odpowiedział na pytania o szczegóły ani o firmy będące ich uczestnikami, powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. - Zastanawiamy się nad optymalną koncepcją realizacji. W pakiecie posiadanych przez Torpol uprawnień i referencji brakuje właśnie tej jednej. Zawalczymy o to, byśmy za 4 lata już ją posiadali – dodał prezes.

Łódzki tunel średnicowy połączy stacje Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska (z odnogą w kierunku stacij Łódź Żabieniec). Będzie miał dwa tory, 6 kilometrów długości i dwa przystanki pośrednie (Łódź Centrum i Łódź Ogrodowa). Inwestycja, której koszt jest szacowany na ponad 2 miliardy złotych, będzie realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty to w 60% cena, w 25% termin realizacji (kolei i miastu zależy, by tunel był czynny przed planowaną wystawą Expo w 2022 roku), a w 15% – okres gwarancji, wynoszący co najmniej 4 lata. Więcej informacji na ten temat zawarliśmy w tym artykule.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Łódź (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Łódź (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS