NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Stadler i Aeroexpress porozumiały się ws. dostaw pociągów KISS

| inf. pras. 31.05.2016 21

Stadler i Aeroexpress porozumiały się ws. dostaw pociągów KISS
Stadler zmienił warunki umowy z Aeroexpressem, dzięki czemu znajdująca się w kłopotach finansowych spółka, będzie mogła wywiązać się ze swoich zobowiązań. 
Zgoda na zmniejszenie zamówienia oraz wydłużenie terminu spłat to forma pomocy udzielonej spółce w porozumieniu z ubezpieczycielem SERV i bankami finansującymi. Zgodnie z nową umową, Aeroexpress zakupi od Stadlera dziewięć sześcioczłonowych i dwa czteroczłonowe pociągi typu KISS, które zostaną dostarczone do połowy 2018 roku.

Na początku 2013 roku Stadler wygrał przetarg na dostawę 24 piętrowych pociągów dla rosyjskiego przewoźnika Aeroexpress. Niemal dokładnie trzy lata temu podpisano umowę. W międzyczasie, w wyniku kryzysu na rynku ropy naftowej i gazu, jak również międzynarodowych sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję i związanej z tym dewaluacji kursu rubla, przewoźnik utracił płynność finansową. Stadler podjął decyzję o udzieleniu spółce pomocy, która pozwoli na realizację kontaktu na nowych zasadach.

Alexey Krivorutchko, dyrektor generalny Aeroexpress i Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel Stadler Rail, wspólnie ogłosili zmianę warunków umowy na dostawę piętrowych zestawów trakcyjnych typu KISS. Aeroexpress zakupi dziewięć sześcioczłonowych i dwa czteroczłonowe pociągi, które dotrą do Moskwy przed odbywającymi się w Rosji w 2018 roku Mistrzostwami Świata w piłce nożnej i będą obsługiwać ruch kolejowy między lotniskami Domodediowo i Wnukowo a centrum miasta. Stadler zgodził się nie tylko na zmniejszenie zamówienia, lecz również wydłużył termin spłaty zobowiązań i udzielił spółce Aeroexpress karencji w spłacie. Dzięki ubezpieczycielowi SERV i rosyjskiemu bankowi Gazprom udało się uzyskać nowe finansowanie dla inwestycji.

Pięć z trzynastu pierwotnie wyprodukowanych dla Aeroexpress pociągów Stadler sprzedał do Azerbejdżanu. Gruzja podpisała umowę na zakup kolejnych czterech. Stadler wyraża nadzieję, że cztery pozostałe składy Aeroexpress także zostaną wykorzystane podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji i w ten sposób wesprą komunikację publiczną podczas turnieju.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Rosja (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Rosja (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS