NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Stadler dostarczy Szwecji wąskotorowe pociągi. Pokonał m. in. Pesę

| Łukasz Pastor 26.08.2016 33

Stadler dostarczy Szwecji wąskotorowe pociągi. Pokonał m. in. Pesę
Fot. Holger.Ellgaard, lic. CCA 3.0/ Wikimedia Commons
Komisja transportu dla regionu sztokholmskiego rozstrzygnęła przetarg na dostawę 22 wąskotorowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi aglomeracyjnej kolei Roslagsbanan. Szacowany koszt kontraktu to równowartość ok. 212 mln euro.
Firma Stadler pokonała w przetargu Bombardiera, CAF, Pesę i firmę Vossloh. Dostawy pociągów X15P mają rozpocząć się w roku 2020, a pierwsze mają obsługiwać linię rok później. Kontrakt ma za zadanie zwiększyć liczbę pociągów. Dotychczasowy tabor został dostarczony przez firmę ABB w latach 1988 - 1995. Nowe pociągi o rozstawie kół 891 mm będą miały po 60 m długości i będą zestawione z trzech członów. Na pokładzie każdego pociągu znajdzie się miejsce dla 300 pasażerów, w tym 150 miejsc siedzących. Pociągi będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na pokładzie znajdzie się też miejsce na rowery i wózki dziecięce.

Zakup pociągów to część projektu, którego celem jest zwiększenie przepustowości linii Roslagsbanan. Cały projekt zostanie zrealizowany do roku 2023. Umożliwi on kursowanie składów w godzinach szczytu co 10 minut. - Inwestowanie w nowe pociągi jest dla nas niezbędne, by pociągi mogły kursować częściej - podkreśla Caroline Ottosson z Storstockholms Lokaltrafik - organizatora transportu w regionie sztokholmskim. Kontrakt zawiera zapis o możliwości rozszerzenia zamówienia o kolejnych 45 pociągów.

Na kolej Roslagsbanan składają się trzy linie: 27, 18 i 19. Łączy ona centrum z północnymi i wschodnimi dzielnicami stolicy Szwecji.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Sztokholm (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Sztokholm (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS