NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Spalinowe zespoły trakcyjne dla Kolei Wielkopolskich z unijnym dofinansowaniem

| Michał Szymajda 30.10.2017 81

Spalinowe zespoły trakcyjne dla Kolei Wielkopolskich z unijnym dofinansowaniem
Link w peronach stacji LesznoFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
27 października Maciej Sytek, członek zarządu województwa wielkopolskiego, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020, podpisał z Włodzimierzem Wilkanowiczem, prezesem Kolei Wielkopolskich umowę o dofinansowanie zakupu czterech autobusów szynowych.
Łączna kwota projektu Kolei Wielkopolskich „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez zakup spalinowego taboru kolejowego” wynosi 63 960 000 zł, w tym wysokość środków przekazanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 44 200 000 zł. Projekt inwestycyjny dotyczy zakupu czterech sztuk dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych o łącznej pojemności 760 osób.

Nowe szt pojadą na trasach niezelektryfikowanych z Poznania do Wolsztyna oraz z Poznania do Gołańczy. Pojazdy dołączą do 21 autobusów szynowych i 28 ezt, które już posiada przewoźnik. Tabor będący przedmiotem projektu będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych, dysponować będzie bowiem specjalnymi rampami, minimum dwoma miejscami dla osób na wózkach inwalidzkich z możliwością przypięcia ich pasami oraz dostosowanymi toaletami dla tych osób.

Przetarg na nowe pojazdy Koleje Wielkopolskie opublikowały w połowie października. To już druga próba zakupienia pociągów tego typu przez KW. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Dwa szt udało się natomiast kupić urzędowi marszałkowskiemu, który przekaże pojazdy w użytkowanie KW.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS