NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Siemens podpisał umowę na dostarczenie 100 lokomotyw dla DB Cargo

| inf. prasowa 04.08.2017 144

Siemens podpisał umowę na dostarczenie 100 lokomotyw dla DB Cargo
Rys. Siemens
Siemens i DB Cargo AG podpisały umowę ramową na dostawę 100 lokomotyw. Dział transportu towarowego w Deutsche Bahn zamówił pierwsze 60 wielosystemowych lokomotyw Vectron, które będą obsługiwać korytarz transportowy Ren-Alpy na obszarze Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Holandii.
O tym, że DB Cargo może złożyć zamówienie na sto Vectronów pisaliśmy w połowie lipca. Dostawa pojazdów rozpocznie się pod koniec 2017 r. Od początku 2020 r. lokomotywy będą też wykorzystywane w Belgii. Lokomotywy o maksymalnej wydajności 6.4 MW i maksymalnej prędkości 160 km/h będą wyposażone w Europejski Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS). Ich produkcją zajmie się fabryka Siemensa w Monachium-Allach w Niemczech.

- DB Cargo inwestuje w przyszłość transportu towarowego. Zamówione lokomotywy wielosystemowe umożliwią obsługę pociągu z Holandii do Włoch bez zmiany lokomotywy. Dzięki temu transport towarowy w Europie stanie się nie tylko szybki, ale także wydajny oraz przyjazny dla środowiska - mówi Jochen Eickholt, dyrektor branży Mobility w Siemens AG. - Zamówienie na lokomotywy wielosystemowe to kamień milowy w programie zapoczątkowanym przez naszą firmę cztery lata temu. Naszym celem jest posiadanie jest rozwój i modernizacja naszej floty lokomotyw - dodał Dr. Jürgen Wilder, dyrektor generalny w DB Cargo AG.

Pierwsze lokomotywy Vectron zostały dostarczone w 2012 r. W ciągu 5 lat firma sprzedała ponad 500 sztuk lokomotyw w zarówno dla transportu towarowego jak i obsługi pasażerów. W Polsce ten typu lokomotyw jest obsługiwany przez czołowych przewoźników towarowych – PKP Cargo oraz DB Cargo Polska. Vectron posiada homologację na 17 krajów - Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Finlandię, Niemcy, Węgry, Włochy, Norwegię, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Szwecję, Szwajcarię i Turcję. W styczniu Koleje Austriackie (ÖBB) podpisały umowę ramową z Siemensem przewidującą dostawę aż 200 lokomotyw typu Vectron.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Niemcy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Niemcy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS