NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla Kuby

| Michał Szymajda 04.09.2016 27

Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla Kuby
Rosyjski przemysł kolejowy znów produkuje dla KubyFot. RM Rail
Rosyjski producent taboru kolejowego RM Rail dostarczył kubańskiej firmie Empresa Proveedora General del Transporte 363 wagony towarowe.
Kontrakt został podpisany w zeszłym roku i łącznie obejmował 163 specjalistycznych wagonów do przewozu materiałów sypkich, 100 wagonów do przewozu kontenerów i 100 wagonów krytych. Na ceremonii odbioru ostatnich z 363 wagonów przez kubańskiego zamawiającego obecny był Emilio Lozanda – ambasador Kuby w Rosji.

Wagony będą używane na torach o środkowo-europejskiej szerokości 1435 mm i zbudowano je specjalnych stopów metali lepiej przygotowanych do kontaktu z tropikalnymi temperaturami. Przy zakupie Kubańczykom pomaga kredyt udzielony przez Rosyjską Agencję Kredytowo-Exportową.

– Spełniliśmy oczekiwania naszych kubańskich partnerów dzięki terminowości i jakości naszych pojazdów. Oczekujemy dalszej współpracy z zamawiającymi z Kuby, a także z państwami Ameryki Południowej. Jesteśmy gotowi do budowy wózków z kołami o rozstawie 1435, 1676 i 1067 mm, charakterystycznymi dla tego regionu. To zamówienie pokazało, że jesteśmy w stanie spełnić najróżniejsze oczekiwania klientów na całym świecie – powiedział Paweł Owczinnikow, prezes RM Rail.

Współpraca pomiędzy producentami taboru z Rosji a kubańskimi operatorami trwa nie od dziś. 3 lata temu Kubańskie Koleje zawarły w Rosji kontrakt na produkcję 300 spalinowych wagonów silnikowych z fabryki Muromteplovoz, z których 17 miało być wykonanych w Rosji, a pozostałe na Kubie. To niezwykle proste, albo wręcz archaiczne konstrukcję, których zaletą jest jednak łatwość obsługi.


Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Kuba (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Kuba (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS