NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Przewozy Regionalne szukają wykonawcy ZKA do Olsztyna

| Przemysław Farsewicz 26.12.2017 59

Przewozy Regionalne szukają wykonawcy ZKA do Olsztyna
fot. MJ
Zbliża się modernizacja istotnej linii kolejowej na Warmii i Mazurach – odcinka torów między Olsztynem a Działdowem, który stanowi bezpośrednie połączenie z Warszawą. Prace prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu dla ruchu kolejowego. W związku z tym Przewozy Regionalne szukają wykonawcy zastępczej komunikacji.
Olsztyński oddział Przewozów Regionalnych rozpoczął poszukiwania wykonawcy autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Olsztyn Główny – Olsztynek. To pierwszy odcinek, na jakim kolejarze planują zamknąć ruch kolejowy na linii kolejowej nr 216 z Olsztyna do Działdowa. W
drugiej fazie planowane jest zamknięcie dla ruchu odcinka Olsztynek – Działdowo. Prace mają pozwolić na skrócenie czasu podróży ze stolicy Warmii i Mazur do stolicy kraju do ok. dwóch godzin.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie przewozu podróżnych zastępczą komunikacją autobusową na odcinku Olsztyn Główny – Olsztynek – Olsztyn Główny w terminie od 22 stycznia 2018 r. do 18 czerwca 2018 r. Przewidywany przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy to około 93 620 km. Przewozy Regionalne zastrzegają, że do realizacji usługi przewozowej niezbędne jest dysponowanie autobusami o pojemności minimum 50 miejsc siedzących,
posiadającymi aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW dla kierowcy i pasażera, a także sprawną klimatyzację. Rok produkcji pojazdów nie może być starszy niż 2007 r.

Oferent musi wykazać, że dysponuje potencjałem technicznym w postaci minimum 5 autobusów o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących – jeden musi być przystosowany dodatkowo do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż w
2007 roku.

Przewozy Regionalne przygotowały rozkład jazdy, w którym dla pasażerów przygotowano pięć różnych kursów. Z Olsztynka do Olsztyna odjeżdżać będą trzy autobusy o godzinie 5:07 i 8:21 (tylko od poniedziałku do piątku i oprócz świąt). Codziennie zapewnione będzie połączenie o godzinie 6:05 realizowane w dni powszednie pięcioma autobusami a w soboty i niedziele – dwoma. Od poniedziałku do piątku oraz w święta będą kursowały dwa autobusy o 16:49, zaś wyłącznie w niedziele jeszcze dwa autobusy o godzinie 18:57.

Z Olsztyna w kierunku Olsztynka zapewnione będą wyłącznie kursy popołudniowe. Trzy autobusy wyjeżdżać będą od poniedziałku do piątku, ale oprócz świąt, o godzinach 13:36 i 14:39. Wyłącznie w niedzielę kursować będą dwa autobusy o godzinie 12:33. Stałe codzienne połączenie zapewnione będzie o godzinie 15:49, realizowane pięcioma autobusami w dni powszednie i dwoma w weekendy. Z kolei od poniedziałku do piątku oraz w niedziele kursować będą jeszcze dwa autobusy o godzinie 20:46. Autobusy zatrzymywać się będą przy dwóch dworcach w Olsztynie, w Bartągu na przystanku ZDZiT, w Gągławkach na przystanku PKS Dorotowo, w Stawigudzie, Gryźlinach i przed dworcem w Olsztynku.

Przetarg prowadzony jest do 8 stycznia 2018 roku. O wyborze oferty decydować będzie najniższa cena.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS