NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

PLK pracuje w woj. świętokrzyskim

| Jakub Madrjas 02.06.2016 1

PLK pracuje w woj. świętokrzyskim
Fot. PKP PLK
Jeszcze w tym roku za niemal 11 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontują tory na trasach z Kielc do Fosowskiego i z Kozłowa do Koniecpola. 
Prace na linii nr 61 na odcinku Kielce – Fosowskie już się rozpoczęły. Obejmują one naprawę i wymianę torów na odcinku prawie 60 km. Wymieniane są szyny, podkłady i rozjazdy, oczyszczany jest teren wokół torowiska, generalną naprawę przejdzie również przejazd kolejowo – drogowy w Szczukowicach. Prace pozwolą na podniesienie prędkości na remontowanym odcinku średnio o ponad 20 km/h, w niektórych miejscach do 120 km/h. Pozwoli to na skrócenie podróży z Kielc do Fosowskiego oraz podniesienie bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Na linii nr 64, na ponad 7- kilometrowym odcinku ze Starzyn do granicy woj. świętokrzyskiego, naprawiony zostanie tor, wymienione zostaną podkłady i tłuczeń oraz oczyszczony teren obok linii. Prace pozwolą na podniesienie prędkości ze 100 km/h do 120 km/h, co wpłynie na skrócenie czasu podróży. Roboty rozpoczęły się na początku maja i nie mają wpływu na ruch pociągów.

Zakończenie prac zaplanowano w IV kwartale tego roku.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Świętokrzyskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Świętokrzyskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS