Partnerzy serwisu:
Pasażer

PLK dla stołecznych instruktorów nauki jazdy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-04-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PLK dla stołecznych instruktorów nauki jazdy
fot. RK
Prawie pół tysiąca ośrodków nauki jazdy w pięciu województwach otrzymało już dodatkowe materiały szkoleniowe, a kilkuset instruktorów jazdy brało czynny udział w seminariach organizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Eksperci do spraw bezpieczeństwa spotkali się także na warsztatach w Warszawie.

W specjalistycznych seminariach organizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. udział wzięło kilkuset specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa: instruktorów, policjantów, egzaminatorów. Spotkania odbyły się w Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Kielcach i Lublinie.

Spotkanie w Warszawie

20 kwietnia odbyło się spotkanie w Warszawie. Poruszane były m.in. tematy Prawa o Ruchu Drogowym w kontekście przejazdów kolejowo-drogowych, szczegółowo zaprezentowano kategorie przejazdów oraz najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierowców. Ekspert PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., omawiał zasady bezpieczeństwa na przejazdach z perspektywy kolei w oparciu o przykłady i analizę zdarzeń.

Uczestnicy spotkania otrzymali materiały z zakresu bezpiecznej jazdy i zasad pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Dotychczas materiały trafiły już do blisko pół tysiąca ośrodków i jednostek zajmujących się edukacją kierowców na terenie pięciu województw.

PKP Polskie Linie Kolejowe zainicjowały specjalistyczne warsztaty jeszcze w zeszłym roku. To dobra okazja do rozmów w gronie ekspertów. Instruktorzy jazdy pełnią niezwykle istotną rolę w przygotowaniu kursantów do bezpiecznej jazdy. PLK włączają się w edukację przyszłych kierowców i przekazują dodatkowe materiały do wykorzystania w procesie nauki jazdy.

Szlaban na ryzyko!

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie podnoszą poziom zabezpieczeń na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych m.in. poprzez modernizację przejazdów, budowę nowych bezkolizyjnych skrzyżowań czy podwyższanie kategorii przejazdów.

Do wypadków i kolizji dochodzi w miejscach wyraźnie zabezpieczonych znakami, w tym znakiem STOP. Jak podkreślają eksperci, wielu kierowców nie stosuje się do znaku STOP, który nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed skrzyżowaniem. Kierowcy ignorują również czerwone światło zakazujące wjazdu na tory, a nawet omijają slalomem zamknięte rogatki.

Od 2005 roku PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną pn. Bezpieczny przejazd – ”Szlaban na ryzyko!”. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach. W ramach kampanii organizowane są: symulacje wypadków, konkursy, happeningi, prelekcje dla dzieci, patrole Straży Ochrony Kolei w terenie oraz kampanie informacyjne w mediach, na plakatach i ulotkach.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5