NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Perspektywa modernizacji taboru PKP Intercity nie zachwyca producentów

| Michał Szymajda 02.10.2017 140

Perspektywa modernizacji taboru PKP Intercity nie zachwyca producentów
fot.
– Jeśli chodzi o produkcję taboru, perspektywa PKP Intercity nie jest dla nas perspektywą marzeń. Wolelibyśmy budować nowe, zespolone pojazdy. Mamy natomiast przekonanie, że jesteśmy partnerem narodowego przewoźnika, do którego strategii musimy się dostosować – powiedział Robert Świechowicz, prezes Pesy.
Ze Świechowiczem zgodził się prezes Newagu, Zbigniew Konieczek. – Bardzo się cieszę z planów PKP Intercity, ale z naszego punktu widzenia 2,5 mld zł, które zamierzacie wydać na inwestycje, to, jak na 6 lat, niewiele. Producentów przy jednym stole jest trzech [w tym momencie zwrócił się do siedzącego obok prezesa Pesy i FPS H. Cegielski – red.], ten tort nie jest więc wcale duży. Mamy nadzieję, że to się zmieni – powiedział.

Pesa, która lobbuje na rzecz zakupu jednostek trakcyjnych przez PKP Intercity, może być zadowolona z faktu, że, zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, jeszcze w tym roku poszuka on dostawców 12 takich pociągów. Ale większość wartego 2,5 mld planu inwestycyjnego, to modernizacje.

– Nie podzielam zdania PKP Intercity, że EU07 warto modernizować. Moim zdaniem ich miejsce nie jest już na torach PLK. Na dodatek niewiele drożej będą kosztowały nowe lokomotywy – ocenił Konieczek, podkreślając, że rozwój nowych konstrukcji to także wsparcie polskiego przemysłu w stopniu znacznie większym niż modernizacje.

– Działalność modernizacyjna będzie istotnym elementem naszej pracy, ze względu na to, że taką drogę wybrało PKP Intercity. Część z tych prac na pewno wykonywać będzie nasz zakład w Mińsku Mazowieckim, który specjalizuje się w takiej działalności – powiedział prezes Pesy.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej na temat:

Modernizacja taboru (0)

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej na temat:

Modernizacja taboru (0)

Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS