NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Od marca dłuższa podróż z Katowic do Warszawy

| Jakub Madrjas 17.02.2017 2

Od marca dłuższa podróż z Katowic do Warszawy
Fot. Grzegorz Koclęga
W marcu nawet o 12 minut wydłuży się podróż z Katowic do Warszawy. To efekt rozpoczynających się prac torowych.
W internetowym rozkładzie jazdy widać już efekty marcowej korekty rozkładu jazdy. Nasz Czytelnik, podróżujący często między Katowicami a Warszawą, zwrócił uwagę na wydłużenie czasu przejazdu pociągów w tej relacji, w tym prowadzonych przez Pendolino EIP. Czas przejazdu jest dłuższy o kilka minut, a w jednym przypadku – o 12 minut. Czym jest to spowodowane?

Jak informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, marcowa korekta rozkładu uwzględnia rozpoczynające się w kwietniu prace na stacjach Olszamowice i Włoszczowa. Natomiast w maju rozpoczną się prace przygotowawcze do modernizacji linii 447 na układzie dalekobieżnym linii nr 1 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki, co wpłynie na ograniczenie prędkości pociągów – wyjaśnia Jakubowski. O tej inwestycji, związanych z nią zamknięciach torowych i utrudnieniach piszemy tutaj.

Na te utrudnienia nakładają się planowane prace na linii nr 154 na odcinku Łazy – Dąbrowa Górnicza Towarowa. Będą tam prowadzone roboty związane z remontem wiaduktu kolejowego nad linią nr 1 Katowice – Zawiercie. Nie będą to jednak duże utrudnienia: – Czas przejazdu będzie wydłużony o ok. 1-2 minut w zależności od kategorii pociągu – mówi Jacek Karniewski z PLK. W związku z tymi pracami ruch pociągów na linii nr 1, na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Łazy, będzie prowadzony dwukierunkowo po jednym torze, od 29.04. 2017 r. do 04.06.2017 r. tylko w soboty i niedziele. Na krótkim odcinku pod wiaduktem zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości pociągów do 50 km/h.

 

Dużo gorzej będzie wyglądać sytuacja na trasie z Warszawy do Katowic (a także Krakowa) latem. PLK planuje wówczas zamknięcie ruchu na dużym odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej przez cały miesiąc. Piszemy o tym tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS