NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Nowy członek rady nadzorczej w PKP Cargo

| Martyn Janduła 16.03.2017 18

Nowy członek rady nadzorczej w PKP Cargo
fot. Łukasz Gełda, SM42.pl
Spółka PKP Cargo poinformowała o kolejnych zmianach w radzie nadzorczej. Na funkcję członka rady nadzorczej, za Jerzego Kleniewskiego, powołany został teraz Władysław Szczepkowski.
We wtorek 14 marca, PKP Cargo informowało o rezygnacji z funkcji członka zarządu rady nadzorczej Jerzego Kleniewskiego. Teraz spółka informuje, że na to miejsce powołano Władysława Szczepkowskiego.

Władysław Szczepkowski w 1992 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji w Zakładzie Teorii Państwa i Prawa. Od 1992 roku do 2005 roku związany z bankowością, m.in. zajmował się analizą finansową oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw. Pracował także w departamentach prawnych. W latach 2005–2007 pełnił funkcję prezesa zarządu PKP Cargo. W latach 2010–2016 związany ze spółkami Grupy Kapitałowej PGNiG. Od września 2016 roku do marca 2017 roku zatrudniony był w spółce Przewozy Regionalne, zaś od początku marca 2017 roku jest pracownikiem PKP SA na stanowisku Dyrektora – Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Organizacji Grupy PKP. Od 2000 roku wpisany na listę radców prawnych.

Jak wyjaśnia PKP Cargo w komunikacie, Władysław Szczepkowski nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec PKP Cargo i nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej.

W wyniku dokonanych zmian, skład Rady Nadzorczej przedstawia się następująco: Krzysztof Mamiński, Andrzej Wach, Małgorzata Kryszkiewicz, Czesław Warsewicz, Władysław Szczepkowski, Raimondo Eggink, Zofia Dzik, Krzysztof Czarnota, Marek Podskalny, Tadeusz Stachaczyński.

W ostatnim czasie doszło już do kilku zmian w Radzie Nadzorczej PKP Cargo. Rezygnację ze stanowiska złożył Mirosław Pawłowski, którego zastąpił w radzie Krzysztof Mamiński, obecny prezes PKP SA.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS