NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Nowy członek rady nadzorczej w PKP Cargo

| Martyn Janduła 16.03.2017 18

Nowy członek rady nadzorczej w PKP Cargo
fot. Łukasz Gełda, SM42.pl
Spółka PKP Cargo poinformowała o kolejnych zmianach w radzie nadzorczej. Na funkcję członka rady nadzorczej, za Jerzego Kleniewskiego, powołany został teraz Władysław Szczepkowski.
We wtorek 14 marca, PKP Cargo informowało o rezygnacji z funkcji członka zarządu rady nadzorczej Jerzego Kleniewskiego. Teraz spółka informuje, że na to miejsce powołano Władysława Szczepkowskiego.

Władysław Szczepkowski w 1992 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji w Zakładzie Teorii Państwa i Prawa. Od 1992 roku do 2005 roku związany z bankowością, m.in. zajmował się analizą finansową oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw. Pracował także w departamentach prawnych. W latach 2005–2007 pełnił funkcję prezesa zarządu PKP Cargo. W latach 2010–2016 związany ze spółkami Grupy Kapitałowej PGNiG. Od września 2016 roku do marca 2017 roku zatrudniony był w spółce Przewozy Regionalne, zaś od początku marca 2017 roku jest pracownikiem PKP SA na stanowisku Dyrektora – Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii i Organizacji Grupy PKP. Od 2000 roku wpisany na listę radców prawnych.

Jak wyjaśnia PKP Cargo w komunikacie, Władysław Szczepkowski nie prowadzi działalności konkurencyjnej wobec PKP Cargo i nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu konkurencyjnej spółki kapitałowej lub członek organu jakiejkolwiek konkurencyjnej osoby prawnej.

W wyniku dokonanych zmian, skład Rady Nadzorczej przedstawia się następująco: Krzysztof Mamiński, Andrzej Wach, Małgorzata Kryszkiewicz, Czesław Warsewicz, Władysław Szczepkowski, Raimondo Eggink, Zofia Dzik, Krzysztof Czarnota, Marek Podskalny, Tadeusz Stachaczyński.

W ostatnim czasie doszło już do kilku zmian w Radzie Nadzorczej PKP Cargo. Rezygnację ze stanowiska złożył Mirosław Pawłowski, którego zastąpił w radzie Krzysztof Mamiński, obecny prezes PKP SA.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS