NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Niemcy: Rosną opóźnienia pociągów dalekobieżnych

| FAZ/ Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy 13.09.2017 72

Niemcy: Rosną opóźnienia pociągów dalekobieżnych
Fot. public domain
Jak informuje dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, w sierpniu tylko 76,3% pociągów dalekobieżnych w Niemczech dojechało punktualnie (czyli najpóźniej 6 minut po czasie rozkładowym) do celu.
W lipcu współczynnik wynosił 76,5%, w maju 77,2%. Wcześniej było to nawet 81%, a w zimowym lutym nawet 86,4%. Roczna średnia za 2016 to 78,9%, przypomina gazeta, czyli poniżej 80% jak zakładała strategia przewoźnika, mimo że nie było strajków czy kumulacji niekorzystnych warunków atmosferycznych.

O tym, że nie będzie łatwo osiągnąć cel, było wiadomo od dawna. Latem równocześnie prowadzono prace torowe w średnio 1000 miejscach, również zamknięcie trasy w Rastatt, na jednej z najważniejszych osi komunikacyjnych w kraju nie przyczyniło się do poprawy statystyk.

Drobnym pocieszeniem pozostaje fakt, że w przypadku pociągów regionalnych i lokalnych aż 94% składów dotarło w sierpniu punktualnie do celu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Niemcy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Niemcy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS