NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Linki dla Kolei Dolnośląskich już w barwach przewoźnika (zdjęcia)

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 21.10.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-10-21 10:35:42 Autor: peron7
---.play-internet.pl
a co tak naprawdę stanęło na przeszkodzie że nie jeżdżą u Niemca?
2015-10-21 10:57:26 Autor: gelo
---.244.249.9
Mam nadzieję, że pozmieniali kolory kurków :P W Niemczech są odwrotnie :D
2015-10-21 12:16:46 Autor: p.
---.mediasat.ro
podpis zdjęcia:
cyt. "Link (...) W PERONACH bydgoskiego dworca"

Po jakiemu języku to jest napisane?
Od kiedy kolejowa gwara stała się normą w języku polskim?
2015-10-21 12:41:40 Autor: och tam
---.84.246.233
Pięknie by wyglądały na trasie Karpacz - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Węgliniec, a także Kamienna Góra - Kowary - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Węgliniec, z taktowaniem półgodzinnym do Jelonki z Mysłakowic.

Może ktoś coś zrobi w tym kierunku???
2015-10-21 12:56:44 Autor: daniel
---.e-wro.net.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-10-21 13:14:29 Autor: wiesiu z Wrocławia
---.static.korbank.pl
Będą bardzo ładnie wyglądały na Podsudeckiej i w składach Jelenia Góra - Zielona Góra oraz Legnica - Żary, bo mam nadzieję że KD wzmocnią właśnie te relacje.
2015-10-21 14:04:18 Autor: kubsD
---.centertel.pl
Już kiedyś było info o nich i o ich malowaniu, wtedy pisałem, że bardzo mi się Linki w malowaniu KD podobają i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Niech dobrze służą pasażerom.
2015-10-21 14:25:38 Autor: ep40
---.19.18.234
Dobrze, że nie dali foteli w takich barwach jak dla KW i zach-pomu, tu są kolorystycznie dobrze dobrane.
2015-10-21 14:27:30 Autor: zbychu
---.um.torun.pl
O ile z zewnątrz to chyba najlepiej wyglądający pojazd w dolnośląskim (jak dla mnie średnim) malowaniu, to kolorystyka wnętrza (przynajmniej z powyższych zdjęć) robi na mnie zdecydowanie negatywne wrażenie, szczególnie na tle Linków innych przewoźników.
2015-10-21 14:37:13 Autor: poniat
---.centertel.pl
Całkowicie się zgadzam ze ZBYCHU. Gdybym miał codziennie dojezdzać do pracy pociągiem z taki wnętrzem to depresja murowana. Kto to zaprojektowal!?
2015-10-21 15:23:01 Autor: borowiec
---.185.158.123
Nowe Linki wręcz idealnie nadają się na połączenia do Goerlitz - z Jeleniej Góry, ewentualnie też Węglińca. Są to obecnie najwygodniejsze pojazdy spalinowe w barwach KD, co nie bez znaczenia będzie dla Niemców przyzwyczajonych do większego komfortu w pociągach niż ten jaki standardowo oferują nasze szynobusy. Poza tym Linki już jeżdżą na niemiecko-czeskim pograniczu (w kraju usteckim i karlowarskim, a częściowo także w libereckim), przez co Niemcy już znają te pojazdy. Mam nadzieję, że Koleje Dolnośląskie tym razem się nie zbłaźnią i nie puszczą najgorszego szrotu do Niemiec. Później, gdyby nie daj Boże Niemcy wymówili Polakom umowę na wjazd do Niemiec, byłoby stękanie na forach, że Niemcy nie chcą widzieć u siebie polskich pojazdów i że to wina przestarzałych szynobusów. Przydałoby się też dogadać z Lubuskim i puszczać Linki na trasie Jelenia Góra - Zielona Góra (oczywiście z wjazdem do Goerlitz), gdyż stare SA z siedzeniami twardymi jak deska to jednak fatalny komfort jak na 4-godzinną jazdę.
2015-10-21 15:36:57 Autor: gość
---.219.96.226
A wózki zmienili, czy tylko kolory?
2015-10-21 15:41:16 Autor: pasażer KD
---.free.aero2.net.pl
Popieram użytkowników @poniat i @zbychu. Jazda czymś takim codziennie do pracy to depresja na bank. Zwłaszcza w szary dzień, taki jakie mamy np. ostatnio. Drogie KD - chyba nie chcecie, aby ludzie jeździli waszymi pociągami z nosem na kwintę i przyjeżdżali do pracy bardziej znużeni niż wypoczęci? Fotele już zamówione, stało się - ale można to jeszcze w pewnym stopniu naprawić! Pociągi powinny jeździć tam gdzie nie ma lub jest mało pasażerów pokonujących codziennie ten sam odcinek - czyli na połączeniach bardziej turystycznych niż dojazdowych do pracy. Na przykład do Goerlitz albo Trutnova. Z kolei puszczanie Linków w połączeniach aglomeracyjnych (Trzebnica, Świdnica, Dzierżoniów) to bardzo zły pomysł!!!
2015-10-21 16:02:58 Autor: tomtom
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja się nie zgodzę. Wczoraj jechałem nowym 31WE-020 wyposażonym w nowe fotele i nową kolorystykę. W środku jest moim zdaniem bardziej przytulnie niż w innych jednostkach. Oprócz szarego jest sporo jasnych akcentów i takie stonowane wnętrze pasuje mi bardziej niż dość agresywna czerwień obecnych siedzeń.
2015-10-21 16:08:36 Autor: becik
---.185.158.123
Szary pociąg w szary dzień. Jednak kolorystyka wnętrza powinna być trochę bardziej kolorowa, a szare wnętrze to już kompletna porażka. Na jeden raz może OK, ale przy częstszych przejazdach faktycznie może być to męczące.
2015-10-21 18:10:11 Autor: stop prywacie!
---.139.19.15
Uważajcie bo zaraz pojawi się pryszczaty "szakoou" i napisze, że Linki mają jeździć z Drezna do Wrocławia. Ten sam zacietrzewiony "szakoou", który siedzi po nocach przed kompem i namiętnie plusuje komentarze na "Wyborczej" za powrotem pociągów z Wrocławia do Drezna ilekroć pojawi się artykuł na ten temat, bo on studiuje w Dreźnie i dojeżdża tymi pociągami w każdy weekend po słoiki, w związku z czym uważa że pociągi Drezno - Wrocław są najważniejsze na świecie.
2015-10-21 18:35:26 Autor: pablo
---.play-internet.pl
te pociągi są zbyt małe,dwa wagony to nie dużo
2015-10-21 19:12:55 Autor: aruś
---.dynamic.gprs.plus.pl
odpowiedź prosta , problemy usterki itp. Wystarczy zobaczyc jak udupiły koleje wielkopolskie z linkami.......ponoć przetarg przetargiem a w szopie Cargo je skręcali :) niezła zadyma :) tylko polska tak ma :)
2015-10-21 19:29:45 Autor: podróżnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przydałoby się połączenie Jelenia Góra - Liberec. Linki mają dopuszczenie w Czechach, więc spokojnie mogłyby jeździć. Na pewno byłby to hit! Obecnie to co jest to bardziej zniechęca do podróży (2 przesiadki, od grudnia wprawdzie będzie tylko jedna, ale 40 minut czekania w Szklarskiej na przesiadkę w jedną i drugą stronę). Cała trasa wybitnie turystyczna więc zainteresowanie na pewno by było. Od początku reaktywacji Kolei Izerskiej były obiecywane pociągi Jelenia Góra - Liberec, teraz pojawił się odpowiedni tabor więc czas na realizację tych planów. Pociągi do Trutnowa ciesza się powodzeniem więc do Liberca na pewno też będą.
2015-10-21 20:08:33 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Uważacie, że fotele w kolorze bijącej oczy czerwieni jak w KW byłyby lepsze? Kolorystyka obecnych foteli jest podobna do oryginalnej kolorystyki foteli jaka były pierwotnie według żądań Netinery. Nie bez powodu Niemcy wybrali taką kolorystykę.
2015-10-21 20:39:17 Autor: raffi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ep40:

To już nawet w kwestii kolorów foteli mamy się ślepo słuchać Niemców? Może jeszcze przemalujmy pociągi w barwy DB - w końcu nie bez powodów Niemcy pomalowali swoje pociągi tak a nie inaczej.

A może podasz konkretne powody, a nie że skoro Niemcy wybrali tak, to my musimy ich małpować, bo niemieckie to dobre?

Osobiście wolałbym jakieś żywsze barwy, oczywiście niekoniecznie fotele muszą być w kolorze "bijącej w oczy czerwieni".
2015-10-21 23:14:16 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
Oby więcej nie stały w szopie jak jeździły. Netinera i DB już się na tym "sprzęcie" poznały. poza tym PESA znowu próbowała zrobić przewał - pojad był cięższy niż waga zadelarowana w przetargu, więc EBA nie wydała dopuszczenia na sieć DB.
2015-10-22 00:02:53 Autor: Zachodniopomorski Smerf
---.sta.asta-net.com.pl
I tak najlepsze malowanie ma Zachodniopomorskie czy wam się podoba czy nie ;)
2015-10-22 06:41:36 Autor: asad
---.static.ip.netia.com.pl
szkoda ze nie 222M
2015-10-22 10:39:54 Autor: LEW EL2
---.ip-37-187-147.eu
W odpowiedzi na post asad:
"szkoda ze nie 222M"
Gdyby Newag miał nadmiarowe 222M na zbycie to by może trafiły do KD, lecz Newag nie miał, a tu chodziło o to, żeby otrzymać nowe pojazdy w terminie nie do zrealizowania gdyby produkować od zera. Na razie wyprodukowano tylko 222M-001, a 002 jest w trakcie produkcji. Nie jechałem 222M, ale po doświadczeniach z 220M przypuszczam, że może to być bardzo dobry pojazd.
2015-10-22 21:14:51 Autor: madziul
---.adsl.inetia.pl
Super są te Linki, szkoda, że na Pomorzu nie będą jeździć.
Gratuluję KD dobrego zakupu!
2015-10-22 23:38:30 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
W odpowiedzi na post madziul:
"Super są te Linki, szkoda, że na Pomorzu nie będą jeździć.
Gratuluję KD dobrego zakupu!"
Jeszcze jakieś niewykorzystane Linki na terenie Pesy stoją? Może jeszcze coś Pomorze zgarnie.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR