Partnerzy serwisu:
Biznes

Na koszulki Rynku Kolejowego wjeżdża czeski Nurek

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
01-03-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Na koszulki Rynku Kolejowego wjeżdża czeski Nurek
Byk, Gagarin, Stonka czy Rumun – te lokomotywy wszyscy znamy. Inspirowane nimi grafiki trafiły właśnie na pierwszą serię naszych koszulek. Zachęcamy do zapoznania się z wzorami i zajrzenia do naszego internetowego sklepu!



ET22 BYK

Lokomotywa elektryczna, która wraz z EU07 stanowi podstawową dla Polski serię pojazdów trakcyjnych wykorzystywanych w przewozach towarowych. W latach 1969-1989 na potrzeby PKP wrocławski Pafawag wyprodukował 1183 takie lokomotywy. Dodatkowo 20 sztuk trafiło do Maroka. Modernizowane od 2002 r., nazywane przez miłośników kolejnictwa “Bykami”.

Koszulki z naszym wzorem dostępne TUTAJ.



SM42 STONKA

SM42 to najbardziej rozpowszechniona na polskiej sieci kolejowej czteroosiowa jednokabinowa lokomotywa spalinowa, mogąca wykonywać pracę manewrową, prowadzić lekkie pociągi towarowe, a nawet lekkie pociągi pasażerskie na liniach lokalnych. Produkowane przez chrzanowski Fablok od 1963 r. przez prawie 30 lat. Łącznie powstały 1822 sztuki. Modernizowane od połowy lat 90. XX wieku. Część z SM42, ze względu na charakterystyczne malowanie, nazywane było przez miłośników kolejnictwa “Stonkami”.

Koszulki z naszym wzorem dostępne TUTAJ.



ST43 RUMUN

Sześcioosiowe spalinowe lokomotywy dużej mocy. Produkowane od 1959 r. przez rumuńskie zakłady Electroputere Krajowa na licencji trzech firm szwajcarskich. Importowane do Polski w łącznej liczbie 422 sztuk lokomotywy powstały w latach 1965-1978. Prowadziły zazwyczaj pociągi z kopalń Śląska do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Na rynki innych państw socjalistycznych łącznie w Electroputere powstało ok. 2300 sztuk ST43. Ze względu na kraj pochodzenia, przez miłośników kolejnictwa nazywane “Rumunami”.

Koszulki z naszym wzorem dostępne TUTAJ.



ST44 GAGARIN

6-osiowe lokomotywy spalinowe oznaczone w Polsce jako ST44 powstały w Związku Radzieckim. Ich produkcję rozpoczęto w połowie lat 60. Miały one być podstawowymi maszynami dla obsługi ciężkich składów towarowych dla kolei państw RWPG. Wyprodukowane przez zakłady z LTZ Ługańsk. W Polsce modernizowane w różnym zakresie. Ze względu na kraj pochodzenia, nazywane przez miłośników kolejnictwa w Polsce “Gagarinami”.

Koszulki z naszym wzorem dostępne TUTAJ.



EN57-001

Oznaczenie elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57, a konkretnie pierwszej, kultowej jednostki EN57-001 wyprodukowanej w 1961 r.

Koszulki z naszym wzorem dostępne TUTAJ.

W sprzedaży znajdują się nie tylko zwykłe koszulki, ale także inne produkty wykorzystujące nasze grafiki. Zachęcam do zaglądania na stronę naszego sklepu!
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5