NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Konsultacje w sprawie poprawy bezpieczeństwa pasażerskiego transportu kolejowego

| informacja prasowa 12.01.2018 3

Konsultacje w sprawie poprawy bezpieczeństwa pasażerskiego transportu kolejowego
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Do 16 lutego 2018 r. trwają konsultacje publiczne dotyczące poprawy bezpieczeństwa pasażerów kolei. Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach zarówno osoby prywatne, jak i organizacje zainteresowane poprawą bezpieczeństwa przewozów pasażerskich.
Coraz szybszy rozwój nowych, transeuropejskich korytarzy szybkich kolei i liberalizacja sektora kolejowego przyczyniają się do tworzenia jednolitego rynku kolejowego. Wiąże się to jednak z możliwością zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa, w tym atakami terrorystycznymi. Komisja Europejska planuje poprawić bezpieczeństwo międzynarodowych pasażerskich usług kolejowych poprzez wdrożenie wspólnego podejścia do oceny ryzyka w zakresie bezpieczeństwa oraz określenie i wdrożenie odpowiednich środków bezpieczeństwa w ramach formalnego, systematycznego mechanizmu koordynacji obejmującego cały obszar UE.

W ramach konsultacji Komisja zbiera opinie i dane na temat wpływu wspólnych przepisów UE dla sektora kolejowego na poprawę bezpieczeństwa pasażerów podróżujących koleją. Inicjatywa stanowi uzupełnienie konsultacji z organami krajowymi i zainteresowanymi podmiotami na temat rozwoju ogólnoeuropejskich środków bezpieczeństwa i odpowiednich wymogów funkcjonalnych. Komisja uwzględni wyniki wszystkich konsultacji i podejmie decyzję o zaproponowaniu wniosków legislacyjnych.

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy obywatele oraz zainteresowane organizacje, w tym operatorzy pasażerscy przedsiębiorstw kolejowych, zarządcy infrastruktury kolejowej, organy krajowe państw członkowskich odpowiedzialne za egzekwowanie prawa i transport, grupy użytkowników reprezentujące pasażerów kolei czy dostawcy rozwiązań technologicznych.

Kwestionariusz można wypełnić tutaj. Z prawej strony w menu rozwijanym wybieramy wersję językową. 

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS