NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech

| Artur Bogdanowicz 31.08.2017 157

Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech
Fot. Deutsche Bahn
Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech
Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech
Kolejny krok do otwarcia nowej linii KDP w Niemczech
Na 102 dni przed oddaniem do użytku odcinka Bamberg-Erfurt na trasie KDP Monachium-Berlin federalny minister Alexander Dobrint i Berhold Huber z zarządu Deutsche Bahn przetestowali osobiście przejazd tą nową trasą. Zmodernizowanym składem ICE 3 z prędkością max. 300 km/h pokonali 120 km między Bambergiem i Erfurtem w 45 minut.
Z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy w grudniu pasażerowie pociągów ICE Sprinter będą mogli przejechać z Berlina do Monachium w niespełna 4 godziny. Trasa z Monachium do Berlina przez Halle liczy 623 km, przez Lipsk 652 km. Przewoźnik chce podwoić przewozy na tej trasie i osiągnąć 40% udziałów w tym rynku. Oznaczałoby to większą liczbę pasażerów, niż przewożą na tej trasie linie lotnicze Lufthansa, AirBerlin und Transavia łącznie.

- Dziesiejszy, pierwszy przejazd tym odcinkiem z prędkością 300 km/h pokazuje niesamowity postęp komunikacyjny, jaki dokonał się na linii Berlin-Monachium - powiedział Dobrint. Zdaniem Hubera, „z tej największej poprawy oferty DB w historii skorzysta nawet 17 mln pasażerów mieszkających przy trasie". - Zaoferujemy im krótsze czasy przejazdu i więcej połączeń - zapowiedział.

Na kilku odcinkach trasy (VDE 8) ruch się już odbywa. Jak informowaliśmy, między Berlinem a Lipskiem i Halle pociągi kursują z prędkością 200 km/h od 11 lat. W grudniu 2015 oddano do użytku odcinek Halle/Lipsk – Erfurt, dostosowany do prędkości 300 km/h i rozbudowano węzły Lipsk, Halle i Erfurt. Od 10 grudnia 2017 w Erfurcie zaplanowano postoje 80 składów ICE dziennie. Włączenie do sieci nowego odcinka spowoduje zmianę rozkładu 1/3 dalekobieżnych pociągów w Niemczech. To największa tego typu operacja w historii przewoźnika. Więcej na temat nowej linii można przeczytać tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS