NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Kolejne zmiany w Radzie Nadzorczej PKP Cargo

| Martyn Janduła 14.03.2017 10

Kolejne zmiany w Radzie Nadzorczej PKP Cargo
Fot. Marcel Raś, SM42.pl
PKP Cargo poinformowało o kolejnych zmianach w Radzie Nadzorczej spółki. Wcześniej do członków rady dołączył Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA, który zastąpił na tym miejscu Andrzeja Pawłowskiego. Teraz z funkcji członka rezygnuje Jerzy Kleniewski.
14 marca spółka PKP SA poinformowała o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej przez Jerzego Kleniewskiego.

Złożenie powyższej rezygnacji wywołuje skutek natychmiastowy. Jerzy Kleniewski nie podał przyczyny złożenia rezygnacji. Jak czytamy w ogłoszeniu, zarząd emitenta dziękuje Kleniewskiemu za zaangażowanie i dotychczasowy wkład w działalność Rady Nadzorczej spółki.

Jerzy Kleniewski obecnie pracuje w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, jako radca ministra zajmujący się współpracą z zagranicą. W latach 2009-2014 był pracownikiem Departamentu Kolejnictwa ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury. Od 2012 r. pełni funkcję przewodniczącego Komitetu Transportu Lądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w Genewie oraz funkcję przewodniczącego różnych grup roboczych i ekspertów KTL EKG ONZ. Pracował 5 lat w służbie dyplomatyczno-konsularnej jako przedstawiciel Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w Nowym Jorku, następnie 6 lat na rzecz Parlamentu Europejskiego.

Dr inż. nauk przyrodniczych, absolwent studiów podyplomowych na New York University, NY z 1998 r. – Certyfikat Bankowości Inwestycyjnej. Ukończył różne szkolenia zagraniczne – w tym z zarządzania w Hull University, Wielka Brytania. Wykładowca Columbia University, NY, Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SGH.

Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Był członkiem rad nadzorczych w PPH „Dalmor” S.A., PŻB S.A., Zakładach Chemicznych „Organika – Sarzyna” S.A., a ostatnio w Zakładzie Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu sp. z o.o.

W ostatnim czasie doszło już do kilku zmian w Radzie Nadzorczej PKP Cargo. Rezygnację ze stanowiska złożył Mirosław Pawłowski, którego zastąpił w radzie Krzysztof Mamiński, obecny prezes PKP SA. W wyniku dokonanych zmian, skład rady nadzorczej przedstawia się następująco: Krzysztof Mamiński, Andrzej Wach, Małgorzata Kryszkiewicz, Czesław Warsewicz, Raimondo Eggink, Zofia Dzik, Krzysztof Czarnota, Marek Podskalny, Tadeusz Stachaczyński.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS