NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

KM rozstrzygnęły przetarg na komunikację zastępczą na „siódemce"

| Jakub Madrjas 22.01.2018 15

KM rozstrzygnęły przetarg na komunikację zastępczą na „siódemce"
fot. KM
Koleje Mazowieckie rozstrzygnęły przetarg na świadczenie usługi autobusowego przewozu osób w ramach kolejowej zastępczej komunikacji drogowej autobusowej realizowanej na odcinku Pilawa – Dęblin - Pilawa.
Zamówienie obejmuje okres od 20.1.2018 r. do dnia 8.12.2018 roku. Zamawiający wymaga świadczenia usług przy wykorzystaniu autobusów o długości od 11,5 do 15,5 metra, nie starszych niż wyprodukowane w 2003 roku i w ilości umożliwiającej wykonanie zadania przewozowego, lecz nie mniej niż 15 sztuk autobusów oraz trzech dodatkowych autobusów pełniących funkcję rezerwy taborowej.

W ramach tych autobusów pięć ma być niskowejściowych i/lub niskopodłogowych, a pozostałe mają być w standardzie dalekobieżnym i/lub turystycznym, i mieć więcej niż osiem siedzeń poza siedzeniem kierowcy. Wentylacja wszystkich autobusów powinna być realizowana z wykorzystaniem wymuszonego nawiewu, kanałami wentylacyjnymi. Zamawiający dopuszcza wykorzystanie nawiewu naturalnego przez okna boczne i wywietrzniki dachowe. Autobusy powinny umożliwiać przewóz co najmniej 50 osób na miejscach siedzących dostępnych dla pasażerów, w przypadku autobusów dalekobieżnych lub turystycznych i co najmniej 70 osób, w tym minimum 40 osób na miejscach siedzących dostępnych dla pasażerów oraz jednej osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim lub jednego wózka dziecięcego, na miejscu do tego wyznaczonym, w przypadku autobusów niskopodłogowych lub niskowejściowych. 

Koleje Mazowieckie wymagają też, aby kierowcy autobusów byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Cena stanowi tylko 70 procent oceny ofert. Poza tym ocenia się czas podstawienia autobusu rezerwowego (waga: 5), wyposażenie autobusów w monitoring wizyjny (waga: 7), objęcie autobusów systemem zarządzania flotą (waga: 10) oraz wyposażenie pojazdów w urządzenia blokady alkoholowej i/lub urządzenia detekcji alkoholowej (waga: 3). Oferty mają zostać otwarte 28 grudnia.

Aktualizacja: Wykonawca wybrany

18 stycznia, a więc na dwa dni przed początkiem obowiązywania zamówienia Koleje Mazowieckie wybrały zwycięzcę przetargu. Zostało nim konsorcjum przewoźników Europa Express City oraz PKS Polonus. Była to jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS