NUMER 04/2018
NUMER 04/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Czy grozi nam pustka za nastawnikiem?
szukaj
Śledź nas:

Jerzy Kotkowski nowym prezesem Warsu

| ms, Wars 13.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2015-02-13 12:00:04 Autor: kiy
---.dynamic.gprs.plus.pl
Kolejny absolwent szkoły głównej handlowej, czyli właściwy człowiek na właściwym miejscu
2015-02-13 14:39:15 Autor: yeti
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Więcej restauracyjnych i zmodernizowanych barowych, które w pierwszej kolejności powinny wzmocnić stare składy EIC (Norwid). Do tego potrzebna zmiana menu. Trzy dania główne to zdecydowanie za mało.
2015-02-13 15:19:02 Autor: głodny śpioch
---.internetdsl.tpnet.pl
A czy wróci piada???

I więcej sypialnych...
2015-02-13 17:03:52 Autor: fator
---.244.23.113
Może w końcu doczekamy się zmian w funkcjonowaniu spółki Wars.
Po 1. rozwiązanie problemu braku wody na wagonach barowych w Pendolino. Obecnie wygląda to tak że kuchnie niekiedy przez 18 godzin nie mają dostępu do bieżącej wody. Naczynia, talerze, szklanki itp. są myte w wodzie z 5l butelek, warunki sanitarne gorsze niż w krajach 3 świata. Firma Alstom, PKP IC problem bagatelizują, a szeregowi pracownicy Warsu na tym cierpią, nie mówiąc już o przestrzeganiu jakichkolwiek standardów.
Po 2. menu !! Obecne wygląda jakby ustalał je jakiś niedorozwinięty uczeń szkoły zawodowej, który o pracy na kuchni, a już w kuchni na wagonie nie ma pojęcia. Paluch ze schabem, camembertem czy kurczakiem co to ma być ? Nie dało się już wymyślić bardziej stabilnych kanapek ? Ale od początku:
śniadania - wycofanie frankfurterek i nie danie nic w zamian, duży błąd, zwłaszcza że to sprzedawało się bardzo dobrze.
kanapki - wspomniany już paluch, co drugi kelner nie doniesie tego do stolika, żeby mu się chociaż raz nie przewróciło, paluch ze schabem, pracochłonne, słabe danie.
sałatki - brak sałatki "greckiej", ogólnie znana, świetnie się zawsze sprzedaje, ale duży plus za sałatkę z łososiem, dobrze się sprzedaje :)
dania główne - brak dania rybnego ! czy tak trudno przygotować, gdy ma się do dyspozycji piec, pstrąga ??, w ogóle mało kuchni polskiej w tym naszym Warsie, dlaczego nie wprowadzą obok schabowego również polędwiczek wieprzowych np. w sosie serowym, czy jakiś grzybowym, zamiast fileta lub ewentualnie do niego, wprowadziłbym również jakiś np kotlet de volay
desery - tutaj nie ma o czym pisać, słabo, bardzo słabo
Podsumowując bez zmiany szefa kuchni nie ma co liczyć na sukces komercyjny spółki Wars.
2015-02-13 18:43:40 Autor: IM&ZB
---.50.132.55
@fator
Powodem odwolania prezesa Wars-u bylo podobno...nie zapewnienie wlasciwego standardu uslug na pokladzie Pendolino...to wersja ze Szczesliwickiej.

Problem w tym,ze Karnowski&spolka nie rozumie,ze ich menu w stylu przegrzebki na kawiorze czy fois gras,to nie karta na poklad kuchni kolejowej...kazdy wie,ze polski Klient najbardziej kocha w Warsie jajecznice,ktora Wars robi najlepsza na swiecie...niech wiec beda jej wariacje sezonowe z nowalijkami, z prawdziwym polskim bekonem, z kurkami na jesieni lub omlety w wersji dowolnej...wariacje na temat polskiego schabu, wybitny polski pstrag skoro sa piece do jego przygotowania...tu nie chodzi o to,zeby kuchnia w pendolino miala karte jak dla first class emirates czy singapur airlines...ona na byc adekwatna do naszego rynku!
2015-02-13 18:44:20 Autor: życzliwy
---.internetdsl.tpnet.pl
@fator

A co za problem braku bieżącej wody zgłosić w SANEPIDZIE?
2015-02-13 19:18:13 Autor: hj
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@fator

Faktycznie, trzeba to zgłosić gdzie trzeba - niech się Celej tłumaczy.
2015-02-13 22:52:25 Autor: asdfgh
---.174.174.82
Jeśli prawdą jest to co powyżej napisał fator, to wszystkim jedzącym w tzw. wagonie restauracyjnym Pendolino należy życzyć smacznego!
2015-02-14 07:18:26 Autor: civic
---.icpnet.pl

civic
Problem sprowadza się do tego, że to prowadzący działalność gospodarczą odpowiada za stan sanitarny. Nie właściciel wagonu (PKP IC) i nie WARS, choć z PKP IC zawarł umowę, lecz franczyzobiorca Warsu. Identycznie jest z działalnością gospodarczą w każdym innym lokalu.
2015-02-14 11:01:55 Autor: życzliwy
---.internetdsl.tpnet.pl
@civic

Ale jak SANEPID zamknie wszystkie bary w Pendolinach, to problem będzie miał PIC poważny!
2015-02-14 12:14:36 Autor: fator
---.244.23.113
@civic
za warunki sanitarne odpowiada franczyzobiorca - fakt !
Franczyzobiorcy jak i pracownicy zatrudnieni przez nich robią co mogą, żeby goście odwiedzający Wars otrzymali dania spełniające wszystkie standardy, przy zachowaniu wszystkich wytycznych sanepidu itp, ale co można zrobic jak po wyjechaniu z hali Alstomu na Olszynce Grochowskiej wody brakuje po 15 minutach ?? Serwis Alstomu W Krakowie, Gdyni i pozostałych miastach uważa że to nie ich problem, zero reakcji !! Brak wodowania podczas postojów na dworcach w Krakowie i Gdyni. Wielki problem podjechać beczkowozem na końcu peronu i zawodować wagon.

Za stan techniczny pociągów odpowiada ich właściciel ! czyli PKP IC. !! i firma Alstom, która Pendolino Polsce sprzedała i obecnie bierze ładnych parę milionów za ich serwis.
2015-02-14 12:28:05 Autor: fator
---.244.23.113
@asdfgh
Goście odwiedzający Wars nie muszą mieć obaw.
Wszystkie dania powstają z zachowaniem wszelkich wytycznych sanepidu.
Porcelana na której serwowane są dania są zawsze czyste, podobnie jak sztucce i szkło.
Najlepszym dowodem że warto się stołować w Pendolino jest to, że sami pracownicy stołuja się w niej przez 2 tygodnie swojej zmiany :)
2015-02-14 21:19:34 Autor: asdfgh
---.174.174.82
@ fator

Franczyzobiorcy pewnie nie mają wyboru. Pasażer tak, bo może nie korzystać z tzw. wagonu barowego.
Chciałbyś, żeby beczkowóz podjeżdżał "na końcu peronu"? Upadłby przez to cały tak zwany prestiż Pendolino!
2015-02-14 23:49:57 Autor: elka
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A kto zastąpi prezesa Kotkowskiego w spółce Natura Tour? Może ktoś wie???
2015-02-15 16:28:23 Autor: mikmik
---.adsl.inetia.pl
Ktoś z SGH ,na bank.
2015-02-16 15:11:28 Autor: zuzka
---.internetdsl.tpnet.pl
Czy ktoś słyszał o odwołaniu dotychczasowego prezes Natura Tour?
2015-02-17 11:45:40 Autor: aniolek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kanapki z Paluch są fatalne kiepsko się je przygotowywuje i jeszcze gorzej podaje wszystko się rusza i wypada. A co do wodowania pendolino to w Gdyni by się to przydało bo wody juz nigdy nie ma naczynia cały dzień myją się w mywarce która ma ciągle brudna wodę bo nie można jej wymienić bo wody oczywiście brak. Albo naczynia myje się w wiaderku a w zlewie plucze jeżeli mamy dużo zapasu wody w 5l bankach. A co do franczyzobiorców nie do końca są tacy kochani zanaczam ze nie Wszyscy są wyjątki!!! Ale pracować po 20h 4h na sen i po 2 tyg on ci mówi ze masz 100zl za dzien niech sam sobie za tyle pracuje jeżeli24h jetes w pracy przez 2 tyg i dostajesz niecałe 2tys sory sami za to prcujcie!!!!!
2015-02-18 02:10:20 Autor: asdfgh
---.dynamic.gprs.plus.pl
@ aniolek

Co robicie gdy nie ma "dużo zapasu wody w 5l bankach" ?
2015-02-18 02:14:20 Autor: asdfgh
---.dynamic.gprs.plus.pl
@ aniolek

Jakie są te zmywarki w Pendolino? Domowa zmywarka musi odprowadzić brudną wodę. Jak są skonstruowane, poprzerabiane Pendolinowe zmywarki?
2015-02-18 10:33:30 Autor: aniolek
---.net014-g2.isko.net.pl
@asdffg
Co robimy jak mamy mało banie 5l oszczędzamy czyli jak nie są potrzebne naczynia to ich nie myjemy i czekamy na wodowanie. Zmywarka sama wody nie wymieni w pendolino one są bardziej wypazarkami niż zmywarkami. Jak to mówią taki mamy klimat!!! Ze pendolino po zawodowaniu w Katowicach wyjeżdża z peronu juz bez wody bo ja wyrzucił zbiornik. Halllo ALSTOM co Wy na to?
2015-03-15 13:44:49 Autor: hyhy
---.privacyrepublic.org
SGH to naprawę szkoła, którą opuszczają sami wybitni absolwenci... A wszystko dzięki niezatapialnemu Leszkowi B. Gdyby nie on, to zapewne nie milibyśmy tak wybitnych kard. A kadry decydują o wszystkim, jak mawiał Lenin. Prawda profesorze Leszku?
2015-03-30 23:49:54 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Powinny być 2 nowe spółki: PKP IC Pędolino i PKP IC PędoWars
2015-04-15 19:02:09 Autor: henry
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Każda firma którą ten małolat obejmuje jest sprzedawana.Natura Tour poszła do sprzedaży,teraz czas na WARS. Pośpiech wskazany bo wybory blisko.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 04/2018
NUMER 04/2018
Lata zaniedbań w szkolnictwie kolejowym i niskie płace na kolei sprawiły, że do pracy w naszej branży niewielu się garnęło. Teraz kolej musi konkurować o młodych ludzi, a nie będzie to zadaniem łatwym. O tym piszemy w aktualnym raporcie. Oprócz tego w numerze: Rozmowy z D. Blocherem (Budimex), J. Krupińskim i A. Śliwińskim (Strabag), podsumowanie przewozów intermodalnych w 2017 roku oraz rynku tramwajowego w tym samym okresie. Polecamy obszerny artykuł Jana Raczyńskiego na temat Kolei Dużych Prędkości w ujęciu międzynarodowym.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR