NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Impuls 2 dla Bari w filmie promującym Newag

| Martyn Janduła 18.07.2017 0

Impuls 2 dla Bari w filmie promującym Newag
mat. Newag
Na profilu facebookowym "Innowacyjna Małopolska" można zobaczyć film o produktach Newagu. Możemy na nim zobaczyć, jak wyglądają najnowsze składy dla Kolei Dolnośląskich oraz województwa zachodniopomorskiego. Największą ciekawostką jest jednak Impuls 2, który również zagościł na jednym z kadrów filmu.
Film dostępny jest na profilu facebookowym "Innowacyjna Małopolska". Newag zaprezentował w nim swoje flagowe produkty elektrycznych zespołów trakcyjnych. Na jednym z kadrów ujrzeć możemy m.in. Impulsa II dla włoskiego Bari. Umowa na dostawę tych pięciu trójczłonowych pojazdów dla FSE została podpisana 10 grudnia 2015. Na dostawę Impulsów sądecka firma miała rok od podpisania umowy, wciąż jednak kontrakt nie został zakończony. Warto też wspomnieć, że w ramach umowy ramowej FSE może w ciągu 5 lat zamówić do 15 pojazdów. Impulsy II z Newagu będą pierwszymi polskimi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, które kursować będą na Półwyspie Apenińskim.

Impulsy dla Bari różnią się od wersji zamawianych przez przewoźników z Polski. Inne są m.in. obudowy reflektorów czołowych czy wysokość podłogi, która wynosi tutaj 550 mm. W wystroju wnętrza zostały zastosowane stonowane barwy, dominuje szarość, biel i czerwień. Wnętrze sprawia wrażenie skromnego, ale bardzo eleganckiego. W Impulsie dla FSE znajdziemy m.in. regały na duży bagaż. Ograniczono ilość symboli związanych z przewoźnikiem umieszczanych zazwyczaj na fotelach. W październiku 2016 roku pojazd trafił na testy w Żmigrodzie.

Impuls II dla Bari to nie jedyna ciekawostka. Na filmiku Newag prezentuje przy okazji także nowe Impulsy dla województwa zachodniopomorskiego i dla Kolei Dolnośląskich. Samorząd województwa zachodniopomorskiego zawarł kontrakt z Newagiem we wrześniu 2016 r. obejmujący dostawę 12 trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych pojazdów. Wiadomo, że województwo wykorzysta także prawo opcji. Na filmie producent prezentuje również, jak jeden z tych pojazdów wygląda wewnątrz. Z kolei Koleje Dolnośląskie zamówiły 11 pięcioczłonowych ezt w wersji komfortowo wyposażonej, o czym piszemy tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS