NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

IC wyświetli informacje o zajętym miejscu nie tylko we Flirtach

| Martyn Janduła 13.10.2016 175

IC wyświetli informacje o zajętym miejscu nie tylko we Flirtach
PKP IC rozważa wprowadzenie takiego systemu także w innych swoich pociągachfot. MJ
PKP Intercity zakończyło testowanie – znanego już od dłuższego czasu na Zachodzie – rozwiązania pokazującego informację o zajętości danego miejsca. Na razie przewoźnik zastosował ten element w pociągach Stadlera, nie wyklucza, że w przyszłości pojawią się też w pozostałych pociągach.
Od kilku miesięcy w pociągach Flirt uruchamianych przez PKP Intercity istnieje możliwość podejrzenia, które miejsca są zarezerwowane i na jakiej trasie. Nad każdym fotelem niewielki ekranik wyświetla nazwy stacji, z której podróżny na danym miejscu rozpoczął podróż oraz tę docelową, do której zmierza. Jak przyznaje przewoźnik, były to testy systemu informacji zajętości miejsc, które już się zakończyły.

Jak się okazuje, ekrany które widnieją nad fotelami, pokazują stan rzeczywisty, a dane dotyczące rezerwacji miejsc, są przesyłane na bieżąco do serwera pojazdu ED160 – Flirt3 za pomocą sieci GSM.

– Doświadczenia zdobyte w trakcie testów we Flirtach pokazują, że zaimplementowane rozwiązanie jest bardzo użyteczne i cieszy się uznaniem pasażerów – przekazuje biuro prasowe PKP Intercity. Jak podkreśla przewoźnik, informacja o zajętości miejsca na danym odcinku trasy w sposób praktyczny usprawnia lokowanie podróżnych. – W szczególności dotyczy to pasażerów, którzy przed rozpoczęciem przejazdu nie pobrali rezerwacji miejsca – np. posiadacze biletów sieciowych, weekendowych – a także tych, którzy zakupili bilet bez wskazania miejsca do siedzenia – wyjaśnia.

PKP Intercity tłumaczy, że spółka bada możliwości objęcia tą funkcjonalnością modernizowane i kupowane wagony oraz posiadane obecnie Elektryczne Zespoły Trakcyjne. – Z uwagi na to, że jest to początek funkcjonowania tego sytemu, jest on stale monitorowany przez pracowników PKP Intercity – dodaje biuro prasowe.

Warto dodać, że w pojazdach Pesy – Dartach – elementy takiej informacji pasażerskiej są także obecne. Jednak do tej pory przewoźnik z nich nie korzystał. Według zapowiedzi, prawdopodobnie się to zmieni.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS