NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Hiszpanie najbliżej kontraktu na LCS Łuków

| mg, Rynek Infrastruktury 29.09.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2011-09-29 17:00:38 Autor: ~mm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
i systemu zasilania nie-a-trakcyjnego
czy system zasilania atrakcyjnego nie byłby lepszy
2011-09-29 19:15:52 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
50% budżetu...toż to jakiś żart.
2011-09-29 21:59:42 Autor: zdziwko
---.radom.vectranet.pl
Oby tylko nie skończyło się jak z Chińczykami na A2 :/
2011-09-30 08:02:41 Autor: ocb
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy jest ktoś w posiadaniu informacji o pozostałych ofertach cenowych? Doszły mnie słuchy (niepotwierdzone), że druga firma była 100mln droższa.
2011-09-30 08:22:25 Autor: zet
---.174.58.58
2. oferta : PolAqua z Dragadosem - 427 mln, czyli prawie 110 mln więcej...
2011-09-30 10:10:15 Autor: ocb
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@zet dzięki za informację.

Aż się prosi żeby wykorzystać zapis ustawy o rażąco niskiej cenie. Ciekawe czy Zamawiający będzie próbował odrzucić tę ofertę, czy też może będzie się jarać tak samo jak GDDKiA Chińczykami i posypią się teksty w stylu \"Tyyyyyyyle pieniędzy zaoszczędzimy\".
2011-09-30 12:04:31 Autor: zet
---.174.58.58
@ocb
udowodnienie komuś \"rażąco niskiej ceny\" szczególnie w ryczałtowych przetargach typu \"projektuj i buduj\" nie jest proste i raczej wątpię, że z tego powodu oferta zostanie odrzucona... FCC już w kilku innych przetargach (np. tramwaj w Olsztynie) wykazała się ofertą znacząco odbiegającą od ceny inwestorskiej. A..niech robią - może się sparzą (jeśli PLK będzie umiała wyegzekwować ew. kary)...
2011-10-04 06:30:01 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A w trakcie realizacji dojdzie do renegocjacji ceny końcowej - stary numer - jezeli locznie zapisy siwz i umowy na to zezwolą
2011-11-16 12:32:14 Autor: rychu
---.internetdsl.tpnet.pl
Dlaczego sie dajemy tak dymać ?

Na 12 startujących większość dała oferty porównywalne. Największa różnica w rachunku nr 3 \"obiekty inż.\" gdzie FCC dało 9 mln przy średniej ok. 45 mln ! W SKR też pojechali, 95 mln w stosunku do średniej ok 145 mln. \"Torówka\" różnica w stosunku do średniej to 50 mln! Dlaczego ci którym zależy na normalności nic z tym problemem nie robi? Czy musi się pojawić jakiś szaleniec i zrobić masakrę, żeby cokolwiek dotarło ? Gdzie jest urząd ds. walki z korupcją ? Czy może nikt nie chce ruszać tego szitu? Jeśli się opamiętamy i nie stworzymy szeroko rozumianego wspólnego frontu, to będzie syf!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes