NUMER 04/2018
NUMER 04/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Czy grozi nam pustka za nastawnikiem?
szukaj
Śledź nas:

Grupa PKP ostrzega przed upałami

| PKP SA 03.07.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2015-07-03 17:03:57 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
Może to "lanie" wody ochłodzi trochę klimat. Bo na pewno nie pseudo-działania Pekapu.
2015-07-03 17:16:24 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
W podróży z Katowic do Kielc albo z Poznania do Szczecina polecamy tańszy klimatyzowany regio a nie prawie dwa razy droższy TLK na starych wagonach
2015-07-03 18:02:37 Autor: Kolejarz realista
---.dynamic.mm.pl
Grupo PKP nie uciekajcie do Izraela tam tez gorąco.
2015-07-03 18:08:56 Autor: patryket22
---.231.248.206.tzg.pl
Liczyłem na to, że w tym artykule znajdę jakieś info o liniach z ograniczeniami prędkości. Ale nie, przechwałki, a na lokalnych liniach EN57 będą się turlały z max 50 km/h...
2015-07-03 18:28:20 Autor: Koza
---.free.aero2.net.pl
PKP IC nie mają en 57 ciulu
2015-07-03 20:48:35 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Przecie groźne upały są wtedy, gdy temperatura powietrza przekroczy 36.6 st.C.
Póki co nigdzie się na to nie zapowiada w Polszy.
Sorry, taki mamy klimat
2015-07-03 22:48:22 Autor: patryket22
---.231.248.206.tzg.pl
Ale po tych samych szlakach jeżdżą też w dużej mierze TLKi. kozi ciulu
2015-07-03 23:22:20 Autor: DBme
---.adsl.inetia.pl
A powołali już zespół zarządzania kryzysowego ?????

Kolejna farsa w wykonaniu bankowców.....
To nawet lepsze od .... "sorry, taki mamy klimat"......
2015-07-04 07:55:12 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
@koza

Ale żeby dojechać do pkp ic trzeba często jechać en57. Albo jak się jedzie o godzinie gdy akurat pkp ic nie ma
2015-07-04 13:32:27 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Jutro we Wrocławiu ma być 36°C, przeto upał.
Niestety raczej nie pobije rekordu 40,2°C z 1924 roku zanotowanego w Proskau na Śląsku Opolskim.
Fani globalnego ocipienia nie będą szczęśliwi.
2015-07-04 16:24:51 Autor: .
---.lukman.pl
I znowu polaki katolik psia wasza mać...
Czy" wy " nie umiecie nie ublizać sobie?


Prośba do Admina: zadbał by ktoś o poziom kultury na forum bo dyskusje zaczynają być pełne jadu...
2015-07-04 18:35:51 Autor: Kozidrak
---.free.aero2.net.pl
Jak som same ciule- katole to o jakim poziomie mowisz
2015-07-05 11:02:06 Autor: utto
---.dynamic.mm.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-05 11:08:57 Autor: 286
---.dynamic.gprs.plus.pl
Wczoraj w Legnicy, czy Bolesławcu dało się słyszeć z megafonu komunikat: "Z powodu wysokich temperatur prosimy o zaopatrzenie się w napoje chłodzące". Po pierwsze, czy PKP mają podróżnych za głupków, którzy tracą odruchy samozachowawcze i nie potrafią zadbać o swoje zdrowie w niesprzyjających warunkach? Po drugie razi niezgodność komunikatu z zasadami gramatyki, gdzie powinno być raczej "ze względu na", a nie "z powodu".
2015-07-05 12:50:51 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
Również słyszałem ten komunikat, z tym że w Zakopanem.
Nawiasem mówiąc wracając wczoraj do Krakowa Rysami należałoby się raczej zaopatrzyć w termos z gorącą herbatą. Myślałem, że zamarznę (nie tylko ja). Klima w Acatusie na full. Dobrze że stare górskie przyzwyczajenia każą mi się nawet w upał zaopatrywać w gruby polar.

I tak przy okazji przyszła mi do głowy jedna techniczna refleksja. Czy specjalistom z Pesy naprawdę sprawiłoby problem skonstruowanie odprowadzenia skroplonej wody z parownika klimy jakimś przewodem na dół pudla? Czy naprawdę musi ona strugami ściekać z dachu po szybach?
2015-07-05 17:15:58 Autor: wrowro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawa dla PKP IC! A koleje Dolnosląskie 100 lat za Murzynami. Jechałem wczoraj do Szklarskiej w góry pociągiem KD. Tradycyjnie zamiast Impulsa stary kibel, gdzie o dobrze działającej klimatyzacji można tylko pomarzyć. Siedzenia twarde jak w kiblach full plastic. Wytrzymać w czymś takim prawie 4 godziny na upale to koszmar. L[Admin: zmoderowano] Oczywiście o czymś takim jak napoje rozdawane w pociągu nawet nie ma co marzyć.

Z powrotem olałem kolej i wracałem PKS-em z przesiadką w Jeleniej Górze. Wygodny autokar, nad siedzeniem każdy ma indywidualny nawietrznik (gorąca przez całą podróż nie czuło się zupełnie), miękkie siedzenia, czas jazdy 2 razy krótszy niż pociągu. Przygoda z KD była już ostatnia, więcej nie wsiadam do ich pociągów.
2015-07-06 11:37:59 Autor: Kolejarz realista
---.dynamic.mm.pl
Więcej lania wody będzie chłodniej .
2015-07-06 16:50:31 Autor: wałbrzyszanin
---.185.147.55
@wrowro:

No cóż, całe KD. Obiecują Impulsy a puszczają stare złomy. Nie ma to jak dobry pijar. Już za czasów PR był większy komfort podrózowania niż w pociągach KD. Jak podróżni sie zorientują jak KD robią ich w balona to pociągi znowu się wyludnią.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 04/2018
NUMER 04/2018
Lata zaniedbań w szkolnictwie kolejowym i niskie płace na kolei sprawiły, że do pracy w naszej branży niewielu się garnęło. Teraz kolej musi konkurować o młodych ludzi, a nie będzie to zadaniem łatwym. O tym piszemy w aktualnym raporcie. Oprócz tego w numerze: Rozmowy z D. Blocherem (Budimex), J. Krupińskim i A. Śliwińskim (Strabag), podsumowanie przewozów intermodalnych w 2017 roku oraz rynku tramwajowego w tym samym okresie. Polecamy obszerny artykuł Jana Raczyńskiego na temat Kolei Dużych Prędkości w ujęciu międzynarodowym.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR