NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

FPS Poznań współpracuje z firmą Somar i IPS Tabor

| FPS Poznań 21.06.2016 0

FPS Poznań współpracuje z firmą Somar i IPS Tabor
Wagon wyprodukowany w FPSFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
FPS Poznań wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu zamierza realizować swoją misję jako producent kolejowego taboru pasażerskiego ukierunkowanego na zapewnienie jakości produkowanych oraz modernizowanych pojazdów szynowych oraz na zapewnieniu ich niezawodności i bezpieczeństwa. W tym celu producent podjął współpracę z firmą Somar i IPS Tabor.
Biorąc pod uwagę oferowany przez FPS asortyment i realizowane projekty, firma planuje doskonalić stosowane procesy produkcyjne, w tym m.in. spawalnicze. W związku z powyższym rozpoczęto współpracę w firmą Somar, kluczowym podmiotem świadczącym usługi zarządzania procesami oraz monitorowania procesu spawania, której efektem będzie optymalizacja procesów produkcyjnych. Został podpisany list intencyjny, w ramach którego obie spółki wyraziły wolę długotrwałej współpracy mającej na celu utrzymanie i podniesienie standardów świadczonych przez FPS usług, tym samym deklarując chęć współdziałania w procesie optymalizacji procesów spawalniczych wykonywanych w FPS. Partnerstwo ma w przyszłości doprowadzić do pozytywnych efektów, takich jak podniesienie jakości oferowanych wyrobów i usług, zwiększenie produktywności urządzeń oraz pracowników, szybszą reakcję na błędy w procesie oraz usterki w urządzeniach, automatyczne sprawdzanie zgodności z procedurami.

Warto zaznaczyć, iż porozumienie zostało zawarte przy udziale Instytutu Pojazdów Szynowych Tabor będący jedynym w Polsce instytutem badawczym, kompleksowo realizującym prace związane z rozwojem oraz badaniami pojazdów szynowych. IPS Tabor prowadzi, systematycznie rozwija i doskonali badania pojazdów, a także świadczy kompleksowe usługi prac rozwojowych w zakresie wszelkich typów pojazdów szynowych, ponadto zainteresowany jest stałym podnoszeniem przez producentów taboru kolejowego jakości pojazdów szynowych, co ma kluczowe znaczenie z perspektywy bezpieczeństwa pasażerów podczas eksploatacji pojazdów.

Jednocześnie bazując na wykwalifikowanym zespole inżynierów specjalizujących się w obróbce i spawaniu, popartym wieloletnim doświadczeniem w Spółce H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych powstała szkółka spawalnicza, która umożliwia zdobycie kwalifikacji spawalniczych potwierdzonych egzaminem końcowym.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Poznań (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Poznań (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS