NUMER 04/2018
NUMER 04/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Czy grozi nam pustka za nastawnikiem?
szukaj
Śledź nas:

EKG: Wydawanie Środków nie jest tożsame z rozwojem

| jm, Rynek Infrastruktury 15.05.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2012-05-15 18:23:48 Autor: Anna Dudzińska
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo podoba mi się wypowiedź prof. zw. Grzegorza Gorzelaka. Tylko powstaje pytanie dlaczego brakuje perspektywy rozwojowej jeśli przed każdym dotychczasowym okresem programowania sztaby ludzi zastanawiały się jakie projekty (w przypadku POIiŚ) zgłosić na listę indykatywną, która później wielokrotnie była zmieniana w trakcie realizacji ?
Ale to jest jedna strona medalu, natomiast drugą stroną jest ciągle brak umiejętności wykorzystania tych środków, które już udało się pozyskać. Takim zastanawiającym przykładem jest np. wynik przedstawiony w Raporcie CUPT stan na 13 grudnia 2011 r., gdy PKP PLK udało się poświadczyć we wnioskach o płatność aż 1% alokacji http://www.pois.gov.pl/konfszkol/documents/konf._pois_cupt_13122011.pdf.
Naprawdę tylko na tyle zostały wystawione faktury ? Jaki był apetyt na ryzyko Zarządu PKP PLK ?
W ostatnim czasie w prasie ukazały się również następujące dane:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/inwestycyjna-dziewiatka-pkp-plk-kolejarze-scigaja-sie-z,1793228 -- „Wyniki finansowe zarządcy infrastruktury kolejowej w 2011 r. były słabsze od przewidywanych. PKP PLK nie podały wyniku netto, ujawniły jednak, że strata ze sprzedaży wyniosła 526,3 mln zł, czyli była o prawie 27 mln zł większa, niż planowano. Zamiast spodziewanego zysku z działalności finansowej firma miała stratę w wysokości 68,1 mln zł. Podobnie było w przypadku wyniku z pozostałej działalności operacyjnej - zamiast ponad 142 mln zł zysku PKP PLK miały blisko 4-milionową stratę.”
Czy to jest poziom strat akceptowalny dla Rady Nadzorczej i Walnego Zgromadzenia? Czy Zarząd, który już zakończył kadencję otrzyma /ał absolutorium za swoje osiągnięcia ?
Lecz być może wszyscy są z siebie zadowoleni . Jeżeli tak, to nie należy się spodziewać, że w następnej perspektywie będzie lepiej.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 04/2018
NUMER 04/2018
Lata zaniedbań w szkolnictwie kolejowym i niskie płace na kolei sprawiły, że do pracy w naszej branży niewielu się garnęło. Teraz kolej musi konkurować o młodych ludzi, a nie będzie to zadaniem łatwym. O tym piszemy w aktualnym raporcie. Oprócz tego w numerze: Rozmowy z D. Blocherem (Budimex), J. Krupińskim i A. Śliwińskim (Strabag), podsumowanie przewozów intermodalnych w 2017 roku oraz rynku tramwajowego w tym samym okresie. Polecamy obszerny artykuł Jana Raczyńskiego na temat Kolei Dużych Prędkości w ujęciu międzynarodowym.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS