NUMER 04/2018
NUMER 04/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Czy grozi nam pustka za nastawnikiem?
szukaj
Śledź nas:

Dworcowe przechowalnie bagażu

| jar, Rynek Kolejowy 22.05.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
2015-05-22 10:05:59 Autor: Maryjusz
---.ds.pg.gda.pl
No i gdyby opłata za przechowanie bagażu była niewygórowana...Teraz za przechowanie w skrzynce płaci się ok. 8zł/24h a wiadomo że mało kto trzyma małowymiarowy bagaż przez tyle czasu.
2015-05-22 10:41:03 Autor: Czarodziej
---.ds.pg.gda.pl
Pamiętam że we Wrocławiu przechowywałem bagaż w takim miejscu i byłem zadowolony. Ale mowa tutaj tylko o kilku godzinach. Gdybym znał te wszystkie 70 miejsc pewno korzystałbym częściej. Jest gdzieś jakaś lista?
2015-05-22 11:38:37 Autor: ziomek
---.sta.asta-net.com.pl
Koniecznym jest by informacja o tym gdzie znajdują się przechowalnie zamieszczona była na stronie internetowej dworca. Wiem, wiem... fantazja mnie poniosła. :)
2015-05-22 15:05:40 Autor: turysta2
---.133.162.34
Na dworcu w Żywcu bagażami za parę złotych opiekuje się pani z dworcowej toalety. Polecam!
2015-05-22 17:55:43 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
Ceny!!!
Tak z ostatnich obserwacji. Zawsze zostawiam bagaż w przechowalni, ale nie w Polsce, bo jest za drogo.
Litwa ok. 0,60 € za sztukę na awtostancji w Kownie i coś koło tego w Winie na kolejowym, ale tam była duża skrytka i w dwie osoby się tam wpakowaliśmy.
Słowacja- 1€ w Koszycach i Bratysławie.
Ukraina i Białoruś- ceny symboliczne, pomijalne w ostatecznych wyliczeniach.
2015-05-22 21:43:04 Autor: mk72
---.dynamic.chello.pl
Jak byłem parę lat temu w Rumunii, to można było zostawić bagaż u dyżurnego ruchu. Nieoficjalnie;-), ale było to na tyle rozpowszechnione, że nawet w przewodniku turystycznym o tym napisano. Może u nas warto byłoby (tam gdzie się da) to wprowadzić oficjalnie?
2015-05-22 21:58:08 Autor: klops
---.dynamic.gprs.plus.pl
Ciekawi mnie coś innego: dlaczego nikt nie zwraca uwagi na zagrożenie terrorystyczne? JEśli jakiś psychol chciałbym podłożyć bombe to skrytka bagażowa jest do tego idealnym miejscem
2015-05-22 22:08:06 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
Bo środki transportu, stacje kolejowe, przystanki, itp. są celami miękkimi i każdy o tym wie. Definicja wszystko wyjaśnia.
Przy czym uwaga- w niektórych krajach bagaż przed wejściem na dworzec kolejowy jest mniej, lub bardziej pobieżnie kontrolowany. Czasem taka kontrola bagażu występuje przy przejazdach określona kategorią pociągu, lub na określonej linii. Tak jest prawdopodobnie na trasie Moskwa- Pitier, na pewno na Sapsana.
2015-05-23 22:09:18 Autor: kapa
---.dynamic.chello.pl
A w Szklarskiej Górnej można podrzucić dyżurnemu ruchu. Też się zaopiekuje, i to gratis.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 04/2018
NUMER 04/2018
Lata zaniedbań w szkolnictwie kolejowym i niskie płace na kolei sprawiły, że do pracy w naszej branży niewielu się garnęło. Teraz kolej musi konkurować o młodych ludzi, a nie będzie to zadaniem łatwym. O tym piszemy w aktualnym raporcie. Oprócz tego w numerze: Rozmowy z D. Blocherem (Budimex), J. Krupińskim i A. Śliwińskim (Strabag), podsumowanie przewozów intermodalnych w 2017 roku oraz rynku tramwajowego w tym samym okresie. Polecamy obszerny artykuł Jana Raczyńskiego na temat Kolei Dużych Prędkości w ujęciu międzynarodowym.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR