NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Dwie firmy zainteresowane przeglądami pomorskich szt

| Michał Szymajda 18.11.2016 60

Dwie firmy zainteresowane przeglądami pomorskich szt
Dwie firmy zainteresowane przeglądami pomorskich autobusów szynowychFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP SKM Trójmiasto otworzyło koperty w przetargu na wykonanie przeglądów poziomu P3 połączonych z koniecznymi naprawami wszystkich używanych przez siebie spalinowych zespołów trakcyjnych.
13 szt wyprodukowanych zostało przez dwóch producentów: Pesę, w 2015 roku (7 sztuk SA136 i 3 sztuki SA 133 dedykowanych do obsługi PKM) i Newag, w 2010 roku (SA138 i dwie sztuki SA137). Wszystkie zostały kupione z inicjatywy województwa pomorskiego z udziałem środków unijnych i oddane do dyspozycji PKP SKM Trójmiasto w związku z wygraniem przez przewoźnika przetargu na obsługę linii przebiegających śladem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i linii stycznych.

Kryterium oceny ofert w przetargu to w 90% zaoferowana cena, a w 10% termin wykonania obsługi jednego pojazdu. Na realizacje zamówienia zamawiający przeznaczył kwotę 7, 01 mln brutto, w tym na zadanie 1. – 2,46 mln (pojazdy Newagu), a na zadanie 2. 4,55 mln. zł (pojazdy Pesy). W postępowaniu Newag wycofał swoja ofertę przed upływem składania ofert, dlatego nie znamy ani kwoty, ani warunków jakie zaproponował.
Wyłącznie na zadanie drugie (dotyczące autobusów szynowych wyprodukowanych w Pesie) zgłosiła się bydgoska Pesa z ofertą wykonania napraw P3 za kwotę 4,49 mln zł., w terminie 15 dni roboczych dotyczącą jednostkowego przeglądu.

Ofertę na oba zadania: dotyczące pojazdów z Pesy i Newagu złożył jedynie beniaminek na rynku przeglądów i napraw krajowego taboru: Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski z Trzeciewicy. Prace przy pojazdach Newagu chce wykonać za 2,1 mln zł, przy pojazdach Pesy za 4,3 mln zł. , dla każdego pojazdu wyznaczając 15 dniowy czas naprawy.

W założonym kosztorysie dla napraw pojazdów mieszczą się obie firmy. Za kilka dni dowiemy się z kim PKP SKM Trójmiasto podpiszę umowę na serwis szt.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Trójmiasto (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Trójmiasto (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS