NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Co nowego w zamówieniach publicznych?

| Wojciech Merkwa 27.03.2017 9

Co nowego w zamówieniach publicznych?
Co nowego w zamówieniach publicznych?Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Niemal każdego dnia słyszymy o odmiennych interpretacjach, niejasnych przepisach, sporach, rozbieżnych wyrokach czy innych problemach systemu zamówień publicznych. Dla sektora kolejowego tego typu kłopoty mają szczególne znaczenie. To bowiem branża kolejowa jest największym beneficjentem środków unijnych w bieżącej perspektywie finansowej, dlatego też właśnie przetargi kolejowe niczym w soczewce skupiają wyzwania związane z funkcjonowaniem regulacji odpowiadających za wydatkowanie publicznych środków.
Pierwsze miesiące funkcjonowania Prawa zamówień publicznych po ubiegłorocznej nowelizacji nie pozostawiają złudzeń. Liczba wątpliwości związanych z jej stosowaniem nie tylko się nie zmniejszyła, ale wręcz wzrosła. JEDZ, uzupełnianie dokumentów, nowe podstawy wykluczenia, kryteria oceny ofert, korzystanie z potencjału podmiotów trzecich, wyjaśnianie rażąco niskiej ceny, procedury odwoławcze. Te i wiele innych zagadnień spędzają sen z powiek zarówno zamawiającym, jak i wykonawcom. 

Nie oznacza to, że ostatnia nowelizacja zasługuje jedynie na słowa krytyki, nawet jeśli liczba wątpliwości interpretacyjnych, które udało się zażegnać dzięki nowym przepisom mogłaby być większa. Istotne jest jednak, w którym kierunku zmierzać będzie interpretacja przepisów dokonywana na co dzień przez uczestników procedur przetargowych i kształtowana przez orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.

W trakcie seminarium rozmawiać będziemy o praktycznych problemach w stosowaniu Prawa zamówień publicznych, ale zastanowimy się również w którym kierunku powinno zmierzać stosowanie tej ustawy tak, aby lista wątpliwości zamiast rosnąć stawała się coraz krótsza.


   

Zapraszamy do rejestracji na seminarium ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W BRANŻY KOLEJOWEJ


Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Komentarze
zdjęcie autora

Wojciech Merkwa - Radca prawny JARA DRAPAŁA & PARTNERS

Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS